ТВОРЧІСТЬ НАШИХ УЧНІВ

.

Ангеліна Зубач — переможниця «ПероДактиля»

/Files/images/pod/ангеліна зубач.png

Ангеліна Зубач, учениця НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" смт Шацьк, є вихованкою гуртка «Журналістика» Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості. 2018 року вона стала переможцем всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «ПероДактиль». Разом з керівником Ніною Корець вона побувала в місті Біла Церква на церемонії нагородження переможців, яке проходило в Будинку органної та камерної музики в неділю, 6 травня. Диплом за І місце в номінації «Поезія» в середній віковій категорії, відзнаку «ПероДактиля» та грошовий сертифікат на суму 2000 грн — такі високі нагороди отримала талановита шачанка.

Журі конкурсу — відомі сучасні поети та письменники: Галина Пензарева-Невінчана, Леся Мудрак, Олег Рибалка, Таня Стус, Григорій Фалькович, Іван Андрусяк. Саме останній передав дівчині особливе вітання, в якому висловив надзвичайне захоплення її поезією. Разом з врученням нагород його озвучила Леся Мудрак.

Ведучий Дмитро Савченко наголосив про найзаповітнішу мрію Ангеліни стати письменницею, яка переслідуватиме її, поки не здійсниться. «Тим паче, як зізнається дівчина, немає жодних підстав, щоб сумніватись у її здійсненні. А свій перший гонорар планує потратити на поповнення невеличкої колекції книг», — додав він.

Конкурс проходив удруге, рівень конкурсних робіт, за оцінкою журі, значно зріс. Саме завдяки підтримці Міністерства освіти і науки України цьогоріч маленьке пташеня ПероДактиль зібрало навкруг себе понад 400 талановитих та обдарованих дітей з усіх куточків нашої країни, окрім Криму. Цікаво, що після Київської, друге місце за кількістю учасників посіла Донецька область.

/Files/images/pod/ангеліна.png
Разом із Іриною Кузьменко

Ангеліна робить у поезії перші кроки, лише осягає премудрощі та секрети віршування. А от у прозі вже має певний досвід. Цьогоріч здобула ІІ місце у всеукраїнському літературному конкурсі «ФантФест», головним членом журі якого була Дара Корній, одна з улюблених авторок дівчини. В конкурсі «ПероДактиль» проза Ангеліни також дійшла до фіналу, тож дівчина стала подвійним фіналістом.

Ангеліна ділилася думками про участь в «ПероДактилі»: «Хотілося, щоб мене оцінили професіонали. Не писати ж мені все “в шухляду”. Перші кроки на шляху до мрії дуже важливі. Чому б не почати саме зараз?». Тож із вдалим починанням тебе, Ангеліно!

Джерела: сайт Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості та сайт "ПероДактиль"

.

МАЙБУТНЬОМУ ВОЇНОВІ

Ходить до школи майбутній солдат,
За партою лічить задачі,
На захист стає однокласниць-дівчат,
Від болю й невдачі не плаче.

Він мамі поможе, татусеві теж,
І з друзями встигне пограти.
Він вчиться любить Батьківщину безмеж, -
А це головне для солдата.

Хай виросте дужим й сміливим хлопчак!
Усі перешкоди здолає!
Хай буде відважним в житті, а відтак
І горя ніколи не знає!

А нині - навчання крутий перевал,
Тож треба коритися долі.
Завжди памʼятай! Колись й генерал
Сидів над задачею в школі.

Світлана ЛУКАШОВА, зав.бібліотекою

БАТЬКІВЩИНА

Для мене Батьківщина -
Це все моє життя.
Це мама, тато, братик
І, звичайно, я.
Для мене Батьківщина -
Це поле та стежки.
Для мене Батьківщина,
Волинь моя, - це ти!

Балюк Оксана, 6-Б

ВЕСЕЛИЙ ДОЩИК

Літнього ранку по голубому небу весело пливли хмарки. Великі й малі, темно-сірі, ніжно-білі вони грали в "доганялки". Слідом за ними, ледве встигаючи, сунула велика чорна хмара, яка теж дуже хотіла побавитися. Раптом вона зачепилася за верхівки дерев й зупинилася. Зажурилася хмара, стала плакати. І на землю, дерева, траву й квіти впали її рясні сльози...

Краплинки летіли донизу, і від цього польоту їм було радісно. Вони весело гомоніли. Спочатку падали на листочки, а з листочків сковзали на квіти, з квітів падали в траву, напуваючи її. Від захвату аж вигукували!

На їхній гомін виглянуло сонечко, з’явилась яскрава веселка. Краплини зблиснули на сонці різними барвами. Все навкруги стало ніби в діамантах. В повітрі запахло теплом та дощем. Всі раділи красі!

Оліферук Софія, 5-А

.

ВІТЕРЕЦЬ

Повіває вітерець!
Навкруги сніжинки.
Потріскує морозець,
В небі ні хмаринки.
А як сніг розтане,
То весна натане.

Демчук Юля, 6-А

***

Батьківщина - рідний край,
де поля за небокрай,
де річки, ліси і гори,
Де степи, неначе море,
де мій дім, моя сім’я.
Батьківщина - ти і я.
Тож про це не забувай
і людиною зростай!

Демчук Юля, 6-А

Кiлькiсть переглядiв: 478

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.