ТВОРЧІСТЬ НАШИХ УЧНІВ

ЮНИЙ КАЗКАР

.

Перемога в конкурсі патріотичної поезії

/Files/images/pod/Зубач.jpeg

Культурною референтурою ОУН було зорганізовано перший всеукраїнський конкурс патріотичної поезії імені Олени Теліги та Олега Ольжича, в якому взяла участь учениця ОЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" смт Шацьк Ангеліна Зубач. Дівчина вихованка Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості..
3 лютого 2019 року з нагоди відзначення 90–річчя Організації українських націоналістів було оголошено результати конкурсу. Ангеліна, котра займається в гуртку «Журналістика» під керівництвом Ніни Корець, здобула почесне І місце у віковій категорії 11-14 років. Роботи оцінювало журі у складі Ніни Головченко, літературознавця, керівника КР ОУН, Івана Андрусяка, поета, дитячого письменника, Бориса Гуменюка, поета-воїна, громадського діяча, Сергія Пантюка, поета, прозаїка, громадського діяча та голови журі Богдана Червака, голови ОУН.
Але приємні сюрпризи на цьому не завершилися. Ангеліна Зубач здобула ще й персональну відзнаку від Івана Андрусяка «За віртуозність у володінні вільним віршем». Надзвичайно радісно отримувати вагому відзнаку від людини, котра недавно стала лауреатом цьогорічної Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки, перемігши у номінації «Літературні твори для дітей і юнацтва».
А зовсім недавно на «Літературній ялинці», проведеній в позашкільному закладі, вихованка отримала в дарунок книгу вибраних творів переможців відкритого літературного конкурсу для дітей і молоді у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест». До неї ввійшли кілька кращих прозових оповідань за період 2014-2018 року, серед яких — «Місяць за райським коловоротом» Ангеліни Зубач.

Джерело: сайт Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості та газета "Шацький край від 7 лютого 2019 року


.

Переможець конкурсу літературної творчості "ФанФест-2018"

/Files/images/pod/ангеліНА.jpg

Навесні 2018 року в Херсоні відбувся V відкритий літературний конкурс фентезі та фантастики «Фантфест».

Вже вдруге серед вікової категорії 12-16 років перемогла вихованка гуртка «Журналістика» Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості, цього разу Ангеліна Зубач (керівник Ніна Корець). Диплом ІІ ступеня за

оповідання «Місяць за райським коловоротом»

— вагоме досягнення дівчини, основним напрямом якої в літературній сфері є саме ліричне фентезі.

Ідея проведення конкурсу у рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі» імені Рудого Панька» виникла під час Міжнародного конгресу фантастів «Загублений світ». Оцінювало творчі здібності конкурсантів журі, до складу якого увійшли Мирослава Замойська (Дара Корній) — українська письменниця-прозаїк, лауреат премії «Коронація слова», голова журі; Надія Звягінцева – письменниця, редактор видавничої серії «Літературні скарби Херсонщини»; Анатолій Марущак – журналіст і письменник, заслужений журналіст України; Анна Бардашевська – директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, заслужений працівник культури України та Еліна Алієва – директор Видавничого дому «ЛінаПе».

–​ Радує те, що мене оцінювала сама Дара Корній — письменниця, від робіт якої я в захваті. Хочеться рівнятись на таку особистість. З нетерпінням чекаю публікації нових книг талановитої авторки і надіюсь, що колись сама зможу досягти такого успіху в літературній справі! — ділиться сміливими мріями Ангеліна.

Джерело: сайт "Район. Шацьк"


.

Ангеліна Зубач — переможниця «ПероДактиля»

/Files/images/pod/ангеліна зубач.png Ангеліна Зубач, учениця ОЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" смт Шацьк, є вихованкою гуртка «Журналістика» Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості. 2018 року вона стала переможцем всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «ПероДактиль». Разом з керівником Ніною Корець вона побувала в місті Біла Церква на церемонії нагородження переможців, яке проходило в Будинку органної та камерної музики в неділю, 6 травня. Диплом за І місце в номінації «Поезія» в середній віковій категорії, відзнаку «ПероДактиля» та грошовий сертифікат на суму 2000 грн — такі високі нагороди отримала талановита шачанка.

Журі конкурсу — відомі сучасні поети та письменники: Галина Пензарева-Невінчана, Леся Мудрак, Олег Рибалка, Таня Стус, Григорій Фалькович, Іван Андрусяк. Саме останній передав дівчині особливе вітання, в якому висловив надзвичайне захоплення її поезією. Разом з врученням нагород його озвучила Леся Мудрак.

Ведучий Дмитро Савченко наголосив про найзаповітнішу мрію Ангеліни стати письменницею, яка переслідуватиме її, поки не здійсниться. «Тим паче, як зізнається дівчина, немає жодних підстав, щоб сумніватись у її здійсненні. А свій перший гонорар планує потратити на поповнення невеличкої колекції книг», — додав він.

Конкурс проходив удруге, рівень конкурсних робіт, за оцінкою журі, значно зріс. Саме завдяки підтримці Міністерства освіти і науки України цьогоріч маленьке пташеня ПероДактиль зібрало навкруг себе понад 400 талановитих та обдарованих дітей з усіх куточків нашої країни, окрім Криму. Цікаво, що після Київської, друге місце за кількістю учасників посіла Донецька область.

/Files/images/pod/ангеліна.png
Разом із Іриною Кузьменко

Ангеліна робить у поезії перші кроки, лише осягає премудрощі та секрети віршування. А от у прозі вже має певний досвід. Цьогоріч здобула ІІ місце у всеукраїнському літературному конкурсі «ФантФест», головним членом журі якого була Дара Корній, одна з улюблених авторок дівчини. В конкурсі «ПероДактиль» проза Ангеліни також дійшла до фіналу, тож дівчина стала подвійним фіналістом.

Ангеліна ділилася думками про участь в «ПероДактилі»: «Хотілося, щоб мене оцінили професіонали. Не писати ж мені все “в шухляду”. Перші кроки на шляху до мрії дуже важливі. Чому б не почати саме зараз?». Тож із вдалим починанням тебе, Ангеліно!

Джерело: сайт Шацького Будинку дитячої та юнацької творчост

.

ВІЛЬНІ ВІРШІ АНГЕЛІНИ ЗУБАЧ

ОПОВІДАННЯ "СУКНЯ ДЛЯ ДЖЕННІФЕР"

.


.

Діана Жур серед переможців літературного конкурсу "ФанФест-2017"

/Files/images/pod/Діана.jpg

Діана Жур, вихованка гур­тка «Журналістика» Шацького Бу­динку дитячої та юнацької твор­чості, учениця НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназія смт Шацьк" – серед переможців ІV від­критого літературного кон­курсу для дітей та молоді «Фант­Фест». Він проходив в рам­ках VІІ Між­народного фес­тивалю мистецтв «Гоголь-фен­тезі імені Рудого Панька». Цьо­горіч творів у по­пулярних жан­рах фентезі і фан­тастики було найбільше – 112.

Окрім здобутого почесного другого місця, Діана ще й по­пала в міні-список фаворитів Дари Корній, відомої письмен­ниці, ба­гаторазового перемож­ця літе­ра­­турного конкурсу «Ко­ро­нація слова», голови журі конкурсу. Діанин твір - оповідіння "Незвичайні пригоди Софійки" - вона від­мітила у відеозверненні під час нагород­ження (розміщено на сайті орга­нізатора конкурсу – Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чай­ки). Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=9GnjGfecsoE

Ще оцінку творчості дали Ана­толій Марущак, письменник, заслужений журналіст України, Анна Бардашевська, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, заслужений працівник культури України, Юлія Ситник, голова Бла­годійного фонду «Майбутнє Херсонщини» та Надія Звягін­цева, поет, редактор, секретар журі.

Коли в переможниці трішки влігся шквал перших емоцій та надзвичайних вражень, вона розповіла, що звернення письменниці Дари Корній саме до неї «Так три­мати!» зобов’язує до підви­щен­ня вимог до своєї творчості.

Діана талановита дівчина, має також інші здобутки: ІІ місце в кон­курсі робіт юних фотоаматорів «Моя Україно» (обласний рі­вень) та перемогу за представ­лену у співавторстві газету на природоохоронну акцію «Птах року-2015 – пелікан рожевий», диплом фіналіста дитячого літературного конкурсу «Перо­дактиль» (всеукраїнський рі­вень). А ще брала участь в конкурсах «У пошуках літера­турних талантів», «Юні літе­ра­тори Волині», «Рятувальники очима дітей».

Джерело: сайт газети "Шацький край"

.

УРИВОК З ОПОВІДАННЯ ДІАНИ ЖУР

"НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ СОФІЙКИ"

.


.

ВУЛИЦЯ, НА ЯКІЙ Я ЖИВУ...

Звичайна сільська вуличка... Одна з найдовших і найстаріших, бо веде від центру і до одного з кінців селища Шацьк. За часів Радянського Союзу мала горду назву Жовтневої революції. Хоча ще й досі на деяких старих будинках висить табличка: «Вулиця Жовтнева». Потім її перейменували у Вишневу.

«Садок вишневий коло хати...» - ніби бачу в уяві вулицю, на якій я виросла, на якій було завжди багато дитячого сміху, розбитих колінок і різних забав. Так вийшло, що на ній жили діти із різницею рік-два у віці, які дуже любили ласувати вишнями.

Вздовж вулиці у кожному дворі рості більше пʼяти вишневих дерев. Ви бачили їх навесні? Здається, що йдеш тунелем із ніжно-білих квіточок... а цей аромат... весняний аромат кохання... Багато історій чули й бачили вишні... Легенький подих вітру і дрібненьки пелюсточки, ніби сніг, заплутуються у волоссі... весняний сніг...

А влітку, коли достигають вишеньки... Досі при згадці відчуваю терпкий смак. Тут сорт яскраво-червоних і великих, проте кислуватих ягід. Там темно-червоні, аж чорні, маленькі, але солодкі... Терпкий смак дитинства.

Викидати кісточки з вишеньок намагалися під пліт, а наступної весни спостерігали нове диво — молоді деревця. Дивуюся, як вони так легко та швидко приймалися і не менш швидко виростали.

Більшість дітей, та що там більшість, майже всі тепер порозбігалися по містах у пошуках кращої долі, здобувають освіту.

Засипали гравієм. Позасихали вишні. Тепер лише де-не-де в дворі одинока вишенька. І згадка... лише згадка про минуле.

Ірина ХВИСЮЧИК


.

МАЙБУТНЬОМУ ВОЇНОВІ

Ходить до школи майбутній солдат,
За партою лічить задачі,
На захист стає однокласниць-дівчат,
Від болю й невдачі не плаче.

Він мамі поможе, татусеві теж,
І з друзями встигне пограти.
Він вчиться любить Батьківщину безмеж, -
А це головне для солдата.

Хай виросте дужим й сміливим хлопчак!
Усі перешкоди здолає!
Хай буде відважним в житті, а відтак
І горя ніколи не знає!

А нині - навчання крутий перевал,
Тож треба коритися долі.
Завжди памʼятай! Колись й генерал
Сидів над задачею в школі.

Світлана ЛУКАШОВА, зав.бібліотекою


.

БАТЬКІВЩИНА

Для мене Батьківщина -
Це все моє життя.
Це мама, тато, братик
І, звичайно, я.
Для мене Батьківщина -
Це поле та стежки.
Для мене Батьківщина,
Волинь моя, - це ти!

Балюк Оксана, 6-Б


.

ВЕСЕЛИЙ ДОЩИК

Літнього ранку по голубому небу весело пливли хмарки. Великі й малі, темно-сірі, ніжно-білі вони грали в "доганялки". Слідом за ними, ледве встигаючи, сунула велика чорна хмара, яка теж дуже хотіла побавитися. Раптом вона зачепилася за верхівки дерев й зупинилася. Зажурилася хмара, стала плакати. І на землю, дерева, траву й квіти впали її рясні сльози...

Краплинки летіли донизу, і від цього польоту їм було радісно. Вони весело гомоніли. Спочатку падали на листочки, а з листочків сковзали на квіти, з квітів падали в траву, напуваючи її. Від захвату аж вигукували!

На їхній гомін виглянуло сонечко, з’явилась яскрава веселка. Краплини зблиснули на сонці різними барвами. Все навкруги стало ніби в діамантах. В повітрі запахло теплом та дощем. Всі раділи красі!

Оліферук Софія, 5-А


.

ВІТЕРЕЦЬ

Повіває вітерець!
Навкруги сніжинки.
Потріскує морозець,
В небі ні хмаринки.
А як сніг розтане,
То весна натане.

.

***

Батьківщина - рідний край,
де поля за небокрай,
де річки, ліси і гори,
Де степи, неначе море,
де мій дім, моя сім’я.
Батьківщина - ти і я.
Тож про це не забувай
і людиною зростай!

Демчук Юля, 6-А

Кiлькiсть переглядiв: 1754

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.