/Files/images/bukvi/будьте здорові.png

«Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля,

постійні та значні. Замінити їх не можна нічим».

Академік Амосов

Важливе питання для сучасного вчителя - стан здоров'я. А воно сьогодні ой як далеке від норми (це видно з кількості лікарняних листів). Сподіватись на те, що держава та медицина допоможуть його зберегти, нереально.

.

/Files/images/knigi/Амосов1.jpg ./Files/images/knigi/Амосов3.jpg

В книгах "Роздуми про здоров'я" та "Алгоритм здоров'я" видатного лікаря і вченого М. Амосова викладено його основні принципи психології здоров'я, які варті наслідування:

*У виникненні хвороби в більшості винні не природа та суспільство, а лише сама людина.

*Не надійтесь на медицину, бо вона не може зробити людину здоровою, а тим більше не потрапляйте в руки лікарів.

*Щоби стати здоровим, украй необхідні власні зусилля (постійні та значні). Людина настільки досконала, що повернути здоров'я можна завжди!

*Майже всі думають про поліпшення здоров'я... у старості.

*Для доброго здоров'я необхідні п'ять умов: фізичні навантаження, обмеження в харчуванні, загартування, час і вміння відпочивати, щасливе сімейне життя.

*Природа милостива: достатньо 20-30-ти хвилин фізкультури щодня (щоб аж піт вийшов) - і буде відмінне здоров'я.

*Дуже стежте за своєю вагою: як мінімум - ріст у сантиметрах мінус 100.

* Здоров'я - це щастя (а щастя - це стан тіла і душі).

*Умійте завжди розслабитись (а це вже характер!).

/Files/images/anmashki/Песик.gif

- Беріть з мене приклад!

Цей принцип розшифрую:

· коли у вас багато соціальних зв'язків і дружніх контактів (особливо один надійний друг);

· наявність міцної сім'ї (обов'язково з дітьми!);

· цікава та улюблена робота (тоді є моральне задоволення);

· наявність твердих життєвих переконань;

· релігійна віра (вона не веде до шкідливих звичок).

Ось такі вони, принципи психології здоров'я. Виходячи з них, як же сучасному вчителю зберегти власне здоров'я? Поміркуйте над кількома порадами (знаючи, що ваше здоров'я - у ваших руках).

Плануйте не тільки свій робочий час, а і свій відпочинок. Організовуйте собі хвилини відпочинку, моменти задоволення, миті радості та насолоди протягом робочого дня, трудового тижня, навчального місяця, семестру. Тільки ви самі повинні думати про своє здоров'я (фізичне, моральне, психічне, громадське), свій настрій, працездатність, свої енергетичні сили.

Не будемо догматиками. У суспільстві домінує парадигма, що вчитель не має права на помилку - ні в чому, ніде, ніколи. Але вчитель теж людина і може помилятись. Він не відмінник, який одержує лише оцінки високого рівня, не ідеальний і випестуваний представник людини без недоліків. Геть цей догматизм! Нехай у вашому «табелі життя» будуть різні оцінки, а не тільки високого рівня, і нехай ми не будемо сприймати це, як привід до переживань і розладів.

Не дуже беріть на себе професію критика та прокурора (ваша енергетика, ваше вчительське біополе, якими ви заповнюємо середовище навколо себе, повинні бути чистими та позитивними).

Навчіться керувати своїм власним часом (визначте свої пріоритети, зосереджуйтесь на головному і думайте про власне здоров'я - це найголовніший пріоритет!).

Умійте відмовитись чемно, але переконливо. У школі непочатий край роботи, вир, лавина. І це - нескінченно! Виконуйте додаткові завдання в міру своїх можливостей.

Створіть на своєму робочому місці максимально комфортні умови праці. Протягом дня проводьте «гарячі» паузи (чай). Уведіть у звичку приносити із собою горішки, курагу, родзинки, яблука, апельсини, мандарини, чорнослив (зробіть це за розкладом).

Виходьте на свіже повітря на перерви (додається до 10-ти відсотків кисню у кров, а у приміщенні тільки 2). Якщо у вас є «вікна» у розкладі, зробіть самомасаж голови, фізичні корегуючі вправи, послухайте улюблену пісню, подивіться на красиві пейзажі (це можуть бути й художні картини), на фото улюблених людей, пригадайте побільше приємностей вашого життя. Обладнайте свій навчальний кабінет за власним смаком (обов'язково - море квітів і відповідна гама кольорів).

Боріться за власне здоров'я по-діловому! Бажаю вам доброго здоров'я та щастя!

ЗАВЖДИ ПАМ'ЯТАЙТЕ:

/Files/images/anmashki/нет.gif

За С. Дибським

.

ФІЗИЧНІ ВПРАВИ, що дають здоров’я, силу, довге життя та роблять людей щасливими

.

.

/Files/images/rzne/Дієта Ромашка.png

Тибетская гормональная гимнастика

. Гимнастика для глаз по Норбекову

. Специальный комплекс для шейного отдела позвоночника доктора Бутримова.

Омолаживающая гимнастика Хаду

.

Кiлькiсть переглядiв: 1684

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.