/Files/images/vzitka/лікарня.png

/Files/images/lkarnya/Книжчина лікарНя.JPG


.

Питаєте: "Як відремонтувати книгу?"
Це зовсім не важко, якщо вміло взятися за справу.

Використовуємо сучасні матеріали

/Files/images/vzitka/knlkarnya/скотч.jpeg

Паперовий скотч (малярна стрічка, крепп) ДУЖЕ зручний для ремонту книг, ОСОБЛИВО ДЛЯ РЕМОНТУ ВНУТРІШНІХ ПОШКОДЖЕНЬ, бо:
***є різної ширини,
***тонкий, крізь нього видно заклеєний текст чи малюнок,
***у паперовій книзі виглядає природньо та естетично,
***легко прошивається,
***по ньому можна клеїти.
Скажімо, у вас розірвався листок книги пополам і випав із блоку взагалі. Обережно скріплюємо половинки листка вузьким паперовим скотчем, слідкуючи, щоб букви тексту співпадали, і вклеюємо його в книгу. Місце, де є скотч, швидко та гарно приклеїться, чого, як правило, не буває при такій процедурі з прозорим скотчем.

Паперовий скотч краще використовувати також для ремонту пошарпаних сторінок, для фіксування надірваного корінця книги (але зверху на нього бажано наклеїти ще прозорий скотч - це додатково скріпить корінець і паперовий скотч не буде бруднитися).
Якщо під рукою немає клею, то таким скотчем можна прикріпити відірвану сторінку чи цілий зошит.
Паперовий скотч є найкращим для склеювання розірваного форзацу. Для цього можна взяти крепп більшої товщини.
Якщо блок книги повністю відірвався і випав із палітурки, то спершу його варто приклеїти до форзацу клеєм чи двосторонньою клейкою стрічкою, а потім зверху наклеїти паперовий скотч, - це міцно зафіксує блок.

.

/Files/images/vzitka/knlkarnya/скотчп.jpg

Прозорий скотч бажано використовувати:
- вузький - для склеювання розірваних сторінок, але лише тоді, коли краї розриву ідеально співпадають. Працювати слід обережно, не натягуючи скотч, щоб сторінка не зім’ялася;
- широкий - для ремонту палітурки чи обкладинки або для міцного фіксування попередньо приклеєного за допомогою клею чи двосторонньої клейкої стрічки відірваного блоку чи корінця.

УВАГА! Не використовуйте прозорий скотч для приклеювання ряду сторінок чи зошитів усередині книги - це зіпсує книгу та не дасть можливості здійснити якісь додаткові ремонтні роботи, наприклад, прошити книгу.

.

/Files/images/vzitka/knlkarnya/скотч ко.jpg

Кольоровий скотч найкращий при ремонті палітурки та кольорового форзацу.

.

/Files/images/vzitka/knlkarnya/двост.jpg

Двосторонній скотч на пінній основі завдяки більшій товщині і спеціально розробленому клейовому складу відмінно підходить для приклеювання відірваного корінця до блоку книжки. Для більш стійкої фіксації приклеєний корінець зверху обклеюють прозорим або кольоровим скотчем.

.

/Files/images/vzitka/knlkarnya/скотч тонк.jpeg

Двостороння клейка стрічка на білій або прозорій поліпропіленовій основі (ПП) з нанесеним акриловим або каучуковим клеєм. Залежно від клейового складу, поліпропіленова стрічка має різні властивості і сфери застосування.
Подробнее: http://ukrpack-holding.com.ua/ua/klejki-strichki/dvostoronnya-strichka-na-polipropilenovij-osnovi/
УКРПАК ХОЛДИНГ

Тонка двостороння клейка стрічка на плівковій основі прозора, тонка і еластична, зручна в експлуатації, якісна, забезпечує жорстке зчеплення. Ідеально підходить для екстренного приклеювання відірваного блоку книги до форзацу. Книгою можна користуватися відразу, не чекаючи поки висохне клей. Також можна використовувати для приклеювання відірваного листка чи зошита книги.

/Files/images/vzitka/knlkarnya/на ткан.jpg

Двостороння клейка стрічка на тканинній основі дуже міцна і надійна. Основа буває бавовняною або синтетичною. Її рекомендується застосовувати для надійного прикріплення відірваного блоку товстої книги до палітурки.

.

/Files/images/vzitka/knlkarnya/оракал1.jpg

Оракал (самоклеюча плівка) - це один із інноваційних матеріалів, який має широке застосування. Виконана з поліхлорвінілу, дуже м'яка, може мати як блискучу, так і тьмяну поверхню. Можна використовувати при ремонті палітурки, особливо коли пошкоджено її велику площу. Також за допомогою оракалу можна виготовити нову обкладинку для книги.

ПАМʼЯТАЙТЕ!!! Усувати дефекти книги потрібно тоді, коли вони ще малопомітні, дрібні - це збереже книгу. На перший погляд дрібні пошкодження здаються незначними, і на них, як правило, ніхто не звертає уваги. Однак вони тягнуть за собою поступове псування книги, і тоді її реставрація вже буде потребувати багато сил, часу та затрат.

ПРИМІТКА! Сучасні матеріали краще використовувати для ремонту підручників та частовживаних книг і в жодному разі не використовувати для ремонту стародруків, раритетних і рідкісних видань, особливо пошарпаних та розірваних сторінок. Таким чином відреставровані книги втратять свою цінність, а скотч та клейка стрічка з плином часу залишать на сторінках масні плями.

Світлана ЛУКАШОВА, зав.бібліотекою

.

/Files/images/vzitka/Аптечка.JPG

У "Книжчину аптечку" входить:

1. Клей ПВА
2. Скотч прозорий різної ширини.
3. Двосторонній скотч на пінній основі.
4. Двосторонній скотч на плівковій основі.
5. Паперовий скотч різної ширини.
6. Лейкопластир котушковий тканинний.
7. Котушки ниток.
8. Набір голок
9. Шило.
10. Рідина для зняття лаку.
11. Ножиці.
12. Коректор.
13. Гумка.

.

У КУТОЧОК "КНИЖЧИНА ЛІКАРНЯ"

/Files/images/vzitka/Плаче кн.jpg

/Files/images/vzitka/Нерозумні.jpg

/Files/images/vzitka/Полікуємо.jpg

/Files/images/vzitka/позаклеюємо.jpg

/Files/images/vzitka/Здорова.jpg

.

ЛІКУЄМО КНИГИ

/Files/images/lkarnya/лікарня55.JPG

/Files/images/lkarnya/лікарня2.JPG/Files/images/lkarnya/лікарня4.JPG

/Files/images/lkarnya/лікарня.JPG

.

Кiлькiсть переглядiв: 2326

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.