/Files/images/atributika/рейтинг.jpg

2014 року група українських літературних оглядачів, критиків, журналістів і редакторів, що спеціалізуються на дитячій і підлітковій літературі, заснувала щорічний «Рейтинг критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року».

До розгляду беруться книжки сучасних українських авторів, написані українською мовою для читачів віком до 14 років.

Критики оцінюють книжку як цілісний продукт. Це - естетична довершеність усіх складових книжки та гармонійне їх поєднання, новаторство змісту та форми, оригінальність ідеї, мовна органічність, глобальна свідомість.

Журі розпочинає роботу з 1 грудня й завершує орієнтовно до 25 січня. Результати рейтингу презентуються не пізніше 31 січня.

Відбір книжок має три етапи. Перший етап відбору – індивідуальний. Кожен із членів журі з усією відповідальністю вносить пропозицію – не більше 10-ти, на його думку, найкращих дитячих книжок року, що минає, написаних українською мовою українськими авторами. Усі пропозиції критиків вносяться до спільного списку.

Відтак настає другий етап оцінювання і підбиття підсумків. Члени журі оцінюють кожну книжку зі списку за набором критеріїв, ставлячи бали. За результатами оцінювання формується топ-10 книжок року.

Найкращі книги 2016 року

Найкращі книги 2015 року

Найкращі книги 2014 року

.

Кiлькiсть переглядiв: 634

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.