Нещодавно в Китаї було відкрито фантастичну бібліотеку. Архітектура цього приміщення просто нереальна!

/Files/images/rzne/tianjin-binhai-library-china-mvrdv-2-5a094a2e6ee4c__880.jpg

Дизайн бібліотеки розробляли одразу кілька відомих архітектурних бюро, в тому числі Bernard Tschumi Architects, Bing Thom Architects та MVRDV.

Не маючи можливості обіграти нудний прямокутний екстер'єр, заданий майстер-планом, голландці із MVRDV разом з китайськими архітекторами з TUPDI створили неймовірний інтер'єр, що просвітлює наскрізь засклені фасади.

Розміщене це чудо архітектури в культурному районі Біньхай в Тяньцзині і з тих пір називається "Око Біньхай".

Футуристична п’ятиповерхова книгозбірня займає територію площею 33,7 тис. кв. м, Її фонд становить 1,2 млн книг.

Центром інтер'єру стала гігантська білосніжна куля, у якій розташували аудиторію. Навколо терасами розташовані книжкові стелажі. Вони ж формують поверхи і слугують лавками для сидіння.

На першому поверсі розміщено читальний зал, в середніх секціях - місця для відпочинку, нагорі - приміщення для зустрічей і комп'ютерні та аудіо кімнати.

Проект було реалізовано лише за три роки - від ескізу до завершення будівництва. Такий поспіх привів до того, що будівельники припустилися великої помилки: дістати книжки з верхніх полиць стало неможливим через відсутність запланованих у проекті читальних залів.

Проте бібліотека стала хітом у китайських соцмережах.
Полиці для книг у будівлі схожі на хвилі, тому багато юзерів сказали, що тепер знають, який вигляд має «океан знань». А дехто порівняв її з «Вавилонською бібліотекою» аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса - оповіданням, світ в якому описується як неосяжна бібліотека.

Ось як виглядає ця бібліотека!!!


Галерея "Найкрутіша бібліотека світу"

Джерело: www.ukrinform.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 831

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.