/Files/images/bukvi/цікаві.png

До 150-річчя Лесі Українки

реп Волинська Шацьк ЗОШ І-ІІІ ст Едельвейс Я буду крізь сльози сміятись

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

Відзначили День рідної мови

Мова – найбільше духовне багатство народу, тому кожне суспільство, кожний народ дбає і оберігає її, як святиню.

«Ну щоб, здавалося, слова ... Слова та голос-більш нічого, а серце б'ється – ожива, як їх почує!..Знать, од Бога і голос той, і ті слова ідуть меж люди!» – писав Т. Шевченко на далекому Аралі, почувши слова рідної мови.

У нашій мові - думки і мрії предків про волю і щастя, боротьба й звитяга, їхнє одвічне трудолюбство і мрійлива душа. Просте слово несе людям Добро, Правду, Справедливість. Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Викоханою, подарованою нам на віки вічні, щоб берегли, щоб леліяли, щоб розвивали далі.

Читали вірші про рідну мову,
змагались, у кого кращий почерк,
писали диктанти,
відгадували загадки про мову,
пригадували прислів'я і приказки,
організували святкову тематичну виставку -

це відбувалось 21 лютого у ОЗ НВК «ЗОШ I-III ст.-гімназія» смт Шацьк. Приємно, що всі активно проявили любов і пошану до рідного слова.

Учні та вчителі початкових класів теж долучились до відзначення Міжнародного дня рідної мови.

В цей день учні 1-А, 1-Б класів школи декламували вірші про Україну, про родину та українську мову. В 1-В класі (вчителька Людмила Захарко) було проведене свято рідної мови. Другокласники старанно виводили літери під час написання диктанту «Україна». А для учнів 3-4 класів педагог Ірина Бондар провела вікторину «Знавці рідної мови».

В коридорі початкової школи була організована книжкова виставка.

А тим часом мова - одне з див, створене людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. У нашій мові є чимало цікавого. Вслухайтеся в неї, не шкодуйте часу й зусиль для вивчення рідного слова, бо, як казав Панас Мирний: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».


Галерея "День рідної мови"

Джерело: газета "Шацький край"

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

Семінар-практикум шкільних бібліотекарів

06 листопада 2018 року в бібліотеці Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів «Виховання патріотизму та підвищення інтересу до історії України засобами шкільної бібліотеки».

Шкільних бібліотекарів Шацького району на семінарі представляла завідувач бібліотеки опорного закладу НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" смт Шацьк Світлана Василівна Лукашова.

/Files/images/pod/семінар.тема.png

З вітальним словом до учасників звернувся Олешко Петро Степанович, кандидат історичних наук, доцент, ректор ВІППО. Він наголосив на актуальності проблеми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, зокрема на використанні системи козацької педагогіки.

/Files/images/pod/семіна.jpg

У ході семінару-практикуму розглянуто такі питання:

/Files/images/pod/Сканований документ.png 1. Історія України як об’єкт зацікавлення бібліотекознавства та історичної бібліографії (Миць Мар’яна Ярославівна, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО);

2. Бібліотечне краєзнавство як джерело патріотичного виховання молоді (Кумановська Віра Миколаївна, завідувач відділу краєзнавства ВОБЮ);

3. Національно-патріотичне виховання— пріоритетна складова виховної системи закладу загальної середньої освіти (Никитюк Ірина Вікторівна, завідувач відділу виховної роботи ВІППО);

4. Роль шкільної бібліотеки в національно-патріотичному вихованні учнів (Романюк Наталія Сергіївна, методист відділу виховної роботи ВІППО);

5. Презентація каталогу бібліотеки Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти (Сміховська Валентина Євгенівна, завідувач бібліотеки ВІППО).

Велику увагу учасники заходу звернули на роль художньої літератури, зокрема історичної тематики, фольклорних джерел у формуванні національно-свідомої, духовно багатої особистості та цілісних світоглядних уявлень учнів.

.

Цікавими та змістовними були виступи:

Данилюк Оксани Миколаївни, методиста методичного кабінету відділу освіти Ківерцівської РДА " Втілення ідей В.Сухомлинського щодо формування патріотизму через проектну діяльність (з досвіду роботи шкільних бібліотекарів Ківерцівського району)";
Тимчук Світлани Володимирівни, методиста районного методичного кабінету відділу освіти Рожищенської РДА "З досвіду роботи шкільних бібліотекарів Рожищенського району щодо формування патріотизму і національної гідності учнів";
Дацюк Марії Іванівни, завідувача бібліотеки комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс „Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського“ Луцької міської ради Волинської області» "Пріоритетні напрями роботи бібліотеки щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання учнів".

Кожен виступ супроводжувався демонстрацією презентацій, які наочно висвітлювали масово-патріотичну роботу шкільних бібліотекарів.

/Files/images/pod/семі.jpg /Files/images/pod/семін.jpg

Обговоривши вище згадані питання, учасники семінару прийшли до висновку, що практично реалізуючи Указ Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», вчителеві, шкільному бібліотекареві необхідно дбати про створення такої системи виховання, завдяки якій в учнів формуватимуться національні свідомість та самосвідомість, стійкі патріотичні переконання, любов до України та гордість за її історію.

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif


Галерея "Бібліотечний урок"

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

Місячник шкільних бібліотек

Традиційний жовтневий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2018 року був присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження і проходив під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини».

Діяльність сучасного освітянського закладу спрямована на розвиток творчих обдарувань особистості, надання їй можливості проявляти свої нахили і здібності. Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості.

Бібліотека ОЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" смт Шацьк розпочала місячник шкільною лінійкою. Окрім загальної інформації про план проведення місячника завідуюча бібліотекою Світлана Василівна Лукашова провела бібліографічний огляд подарованих книг.

/Files/images/pod/msyachnik_shkbbl/бібл.огляд.JPG

Для більш детального ознайомлення з постаттю українського педагога та його книжковою спадщиною в бібліотеці було організовано книжкову виставку "Серце віддане дітям", яка діяла протягом усього місячника

./Files/images/pod/msyachnik_shkbbl/Кн.виставка.JPG /Files/images/pod/msyachnik_shkbbl/DSC03209.JPG

Також у рамках місячника було проведено виставку творчих робіт учнів. На виставці було представлено роботи різних видів, стилів та технік: вишивка, плетіння, роботи з бісеру, аплікація, орігамі, картини тощо.

/Files/images/pod/msyachnik_shkbbl/Творчі роботи.JPG /Files/images/pod/msyachnik_shkbbl/Творчі роботи3.JPG

/Files/images/pod/msyachnik_shkbbl/Творчі роботи2.JPG

Учні школи-гімназії мали змогу написати та презентувати власну казку в межах тижня "Юний казкар".

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

В Шацькому районі по-особливому відзначили День української писемності і мови

9 листопада 2017 року в край озер приїхали відомі письменники і поети Волині. Ініціатором та одним із організаторів зустрічі став Сергій Цюриць.

/Files/images/pod/цюриць.jpg

Сергій Назарович, уродженець села Мельники Шацького району, є відомим на Волині журналістом, письменником, етнографом, краєзнавцем.

У всеозброєнні потужного художнього слова, досконало володіючи мовою, волинські письменники здійснили своєрідний письменницький круїз населеними пунктами Шацького району.

Володимир Лис і Надія Гуменюк провели уроки у ЗОШ смт Шацьк та с. Мельники, Ольга Ляснюк та Юлія Хвас – у ЗОШ с. Світязь та с. Пульмо, Андрій Криштальський та Петро Коробчук – у ЗОШ с. Світязькі Смоляри та Голядин, Микола Якименко та Людмила Приймачук – у ЗОШ с. Піща, а Сергій Цюриць – ще й у ЗОШ с. Острів’я.

Хлібом-сіллю зустріли письменницько-журналістський десант у НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія смт Шацьк».

/Files/images/pod/хліб.JPG

/Files/images/pod/Без назви.png

Завуч школи Тетяна Миколаївна Сидорук не приховувала своїх симпатій. Тут знають письменників, читають їхні твори, готувалися до зустрічі.

Надія Гуменюк — українська поетеса, прозаїк, публіцист. Дружина волинського письменника Володимира Лиса.
У творчому доробку авторки півдесятка поетичних збірок, романи, радіоп’єса «Охоронець для Янгола», а також понад 20 книжок для дітей.
Серед останніх видань поетеси — збірки «Танець білої тополі», «Вересові меди», «Коханий волоцюга», «Енна. Дорога до себе». Дві книги авторки було надруковано у видавництві «Навчальна книга — Богдан»: «Шуршик В. та інші: казки з Яринчиного саду» та «Янгол у сірому».

/Files/images/pod/вистак.jpg /Files/images/pod/вистака1.jpg

Володимир Лис — український журналіст, драматург, прозаїк, почесний громадянин Волині, «Людина року», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, багаторазовий призер «Коронації слова», зокрема переможець «Гранд Коронації слова». Перелік його творчих нагород доповнив титул «Золотий письменник України». У творчому доробку волинянина близько 20 книг, серед яких повісті, романи, п’єси.
Останнім часом побачили світ книги Володимира Лиса «Країна гіркої ніжності», «Камінь посеред саду», «Діва Млинища», «Століття Якова». У видавництві «Навчальна книга — Богдан» вийшли друком книги «Жінка для стіни» та «Щоденники Ієрихар». Великою популярністю користуються його твори «Соло для Соломії», «Діва Млинища» та інші.

/Files/images/pod/вистака2.jpg /Files/images/pod/виставка.jpg

Найвідоміший роман Володимира Лиса «Століття Якова» 2016 року був екранізований.

- Слово письменників - від Нестора Літописця і до сучасних авторів – завжди було для української нації визначальним. Воно будило в людей національну свідомість, розповідало, хто ми і звідки, зцілювало і змінювало світ, - так Володимир Лис возвеличив у виступі українське слово.

І педагоги, і школярі не тільки захоплено слухали знаних в Україні письменників Надію Гуменюк та Володимира Лиса, а й цікавилися їхньою думкою про літпроцес, творчістю колег, запитували про плани, просили автографи на їх авторських книгах. Діти цікавились особистим життям письменників, історією написання відомих творів, кожному захотілося придбати цікаву книжку, бо ж там сучасне переплітається з минулим рідного краю.

Незабутні враження від спілкування та неймовірне захоплення творчістю Надії Гуменюк та Володимира Лиса залишилось у кожного в душі. Таке живе спілкування з митцями слова дуже потрібне сучасній молоді, адже воно надихає на творчість, пробуджує інтерес до історії Волині, вчить шанувати і возвеличувати українське слово.

/Files/images/pod/реклама.png

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

БІБЛІОТЕЧНИЙ ДЕСАНТ

7 березня 2016 року до початкової школи ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк прибув справжній бібліотечний десант, очолюваний шкільним бібліотекарем Лукашовою С.В.. Його ціллю стали першокласники, а основним завданням — перше знайомство молодших школярів із відомими дитячими письменниками Марійкою Підгірянкою та Гансом Крістіаном Андерсеном.

Замість парашутів та відповідного екіпірування “десантники” запаслись портретами письменників та їхніми творами.

До 1-А класу відразу направились Писачук Софія, Жипа Ірина, Шатєєва Настя, до 1-Б класу — Пархонюк Таня, Рогоза Софія, Тимошук Віка, до 1-В класу — Бондар Аліна, Павлічук Світлана та Турич Надійка — всі учениці 6-х класів.
Учням 1-х класів було повідомлено, що 29 березня 2016 року минуло 135 років від дня народження відомої української дитячої поетеси Марійки Підгірянки, а 2 квітня весь світ святкує день народження відомого данського казкаря Ганса Хрістіана Андерсена.

Із таємного бібліотечного досьє першокласники дізналися про те, де народилися ці письменники, як зростали, чому стали писати саме для дітей. Дітям було відкрито секрет таланту Ганса Хрістіана Андерсена: він умів будь-яке явище природи, будь-яку річ або предмет перетворити на казку. Лише у його казках королі носять стоптані капці, принцеси мандрують світом і потай цілуються зі свинопасами, полин перетворюється на троянду, звичайні речі вночі розповідають дивовижні історії.

Найвідоміші казки Андерсена – це «Кресало», «Принцеса на горошині», «Дикі лебеді», «Свинопас», «Дюймовочка», «Стійкий олов’яний солдатик», «Русалонька», «Снігова королева», «Гидке каченя», «Соловей». Саме казку “Кресало” першокласникам майстерно прочитали дівчата-учасниці.

А ще вони розповіли учням “Про школярку Марійку та її платкові ляльки” і “Бабусину казку”, пригадали з ними “Голосні звуки”, розгадали загадки. Так першокласники відкрили для себе багатогранний талант Марійки Підгірянки, талант мудрого, доброго слова, який народжує у наших серцях велику любов, повагу до всього прекрасного.

Бібліотечний десант вповні виконав свою місію: знайомство відбулося! Чекаємо наймолодших школярів у бібліотеці школи!

/Files/images/zahodi/DSC09278.JPG

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

Інформація про результати рейду-перевірки підручників ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк в 2015-16 н. р.

Протягом листопада 2015 р. проходив І етап рейду-перевірки підручників. Перевірено стан збереження підручників та їх наявність під час навчальних занять у школі в учнів 1-6 класів.

Всі учні 1-их класів мають відносно нові підручники і підтримують їх у гарному стані. Є обкладинки, закладки.

У чотирьох учнів 2-го та 3-го класу підручники не обгорнуті. У деяких учнів книжки не підклеєні, довелося прямо в класі користуватися “Книжчиною аптечкою”. З цими школярами проведена бесіда «Лікуй книгу! Вона потрібна тобі і іншим».

Підручники школярів 4-их класів вже використовуються 11-й рік, тому стан їх незадовільний, хоча учні намагаються дбайливо ними користуватися.
Більшість школярів 5-их класів ставляться до збереження книг відповідально, хоча у декого відсутні закладки, а у декого обгортки. Взагалі стан підручників гарний. У чотирьох учнів відсутні окремі підручники під час перевірки у класі. Школярі були попереджені про відповідальність за користування підручниками. “Книжчиними лікарями” було проведено дрібний ремонт окремих підручників з англійської мови та математики.

В учнів 6-их класів підручники нові і знаходяться у відмінному стані, але у декого були відсутні обгортки на окремих книгах, а в одного учня на всіх, деякі підручники, особливо “Математику”, довелося “підлікувати”.

Учні та їх класні керівники попереджалися про перевірку підручників, але не всі школярі відповідально поставилися до попередження і не підготувалися до перевірки відповідним чином: не підклеїли підручники, не обгорнули.

Шкільний бібліотекар неодноразово наголошувала раніше і наголосила цього разу на тому, що в бібліотеці діє “Книжчина лікарня”, де завжди можна знайти засоби ремонту книги і “полікувати” її, коли книжка тільки надірвалась, а не чекати, коли вона розірветься зовсім. Хтось узяв ці слова до уваги і прибігає у разі потреби до бібліотеки ремонтувати свій підручник, а хтось пропустив повз вуха і нехтує збереженням підручників.

Сподіваємося, що класні керівники проведуть роз’яснювальні бесіди щодо збереження книг, а учні зроблять висновки та приймуть до уваги рекомендації, і наступного разу зауважень буде менше.

/Files/images/zahodi/рейд.JPG /Files/images/zahodi/рейд3.JPG

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

ВИХОВУЄМО ГРОМАДЯНИНА - ПАТРІОТА УКРАЇНИ

Під таким гаслом у жовтні 2015 року відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Метою місячника були нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття, і як базової якості особистості. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та його культури, утвердження гуманістичної моральності як основи громадянського суспільства.

Протягом місяця у нашій школі було організовано книжкові виставки: "Сторінки історії українського козацтва", " Ми всі- одна сім’я, ми всі- одна родина. Мільйони різних "Я", а разом - Україна". Школярі мали можливість більш детально ознайомитися з книгами краєзнавчого куточка "Шацький край - історії скарбничка".

Учні взяли участь у конкурсі авторських патріотичних віршів «З Україною в серці». Школярі з особливою відповідальністю поставились до цього завдання. Кожен вірш був написаний серцем. Переможців не визначали, - старались усі.
Найкращі поезії можна прочитати на сторінці сайту "Наша творчість".

Той, хто не має здібностей до художнього слова, зміг заявити про себе як про художника. У коридорі школи було відкрито галерею малюнків "Я люблю Україну".

/Files/images/rzne/malyunki/мал.1.png /Files/images/rzne/malyunki/мал.3.png /Files/images/rzne/malyunki/мал.4.png /Files/images/rzne/malyunki/мал.5.png /Files/images/rzne/malyunki/мал.6.png /Files/images/rzne/malyunki/мал.2.png

"Батьківський куточок" нашої бібліотеки поповнився рекомендаційним списком літератури та веб-ресурсів "Виховуємо громадянина - патріота України".

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

ЩО ТАКЕ DAISY-БІБЛІОТЕКА І ЯК ЇЙ ДОПОМОГТИ

18 травня 2015 року у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки відбувся семінар для бібліотекарів публічних та освітянських бібліотек в рамках шведсько-українського проекту зі створення дейзі-бібліотеки «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору». Семінар провели викладачі академії «Свефі» (Швеція) – Алексей Усов та Матті Яткола та виконавчий директор Львівської обласної організації "Українська спілка інвалідів – УСІ" – Оксана Потимко. Учасниками семінару були також представники Волинського осередку УТОС та Луцької міської громадської організації інвалідів по зору «Стимул».

Пані Оксана розповіла про стан справ стосовно випуску книг для незрячих в Україні: ”Аудіокниг для людей з вадами зору – художніх, довідкових, підручників для загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів, дитячої літератури – практично немає, тому і потрібно створити базу текстів, які увійдуть до дейзі-книг – сучасного формату електронної книги, що сформують першу дейзі-бібліотеку в Україні ”. Пані Оксана звернулася також до бібліотекарів і всіх небайдужих до проблем незрячих людей з допомогою в начитуванні книг для переведення їх в подальшому в дейзі-формат. Було проведено майстер-клас з начитування книг, а також кілька тренінгів для визначення предметів на дотик та сюжету на слух. В кінці зустрічі гості подарували кілька мікрофонів та програми для запису звуку, які стануть в нагоді під час начитування текстів книг бажаючими. Рекомендовано також познайомитися із змістом сайту Львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих http://openlife.lviv.ua/, на якому можна знайти список озвучених книг.
Алексей Усов та Матті Яткола – представники академії «Свефі» – зі своєї сторони розповіли про академію, навчання в якій адаптоване для людей з вадами зору, навіть шкільне меню щодня обов'язково друкується шрифтом Брайля. Заклад наповнений багатьма брайлівськими принтерами, дисплеями, дейзі плеєрами та іншим специфічним обладнанням. Діє загальноосвітнє та дизайнерське відділення для сліпих. Вони також більш детально зупинилися на дейзі-форматі аудіокниг та принципі роботи дейзі-плеєра. Всі присутні були зацікавлені маловідомою інформацією, тому уважно слухали і задавали безліч запитань.
Досвідом створення аудіокниги поділився голова Луцької міської громадської організації інвалідів по зору ”Стимул” Геннадій Федорович та представник Волинського відділення УТОСу п. Юля

Довідка

Стандарт DAISY (Digital Accessible Information System, Система Доступної Цифрової Інформації), практично є контейнером, що ув'язує в собі текстову складову і аудіозапис з численними рівнями структурування аж до окремих слів. Це дозволяє прослуховувати книгу в дикторській начитці або синтезованим голосом. Цей спеціальний формат аудіокниг характеризується високим ступенем стискання, захистом від копіювання і структурованою розміткою та зручною навігацією. Формат дейзі дозволяє незрячому користувачеві протягом лічених секунд легко знайти в аудійованій книзі потрібний розділ, параграф, сторінку, абзац, фразу завдяки зручній навігації по документу, установки закладок, міток, коментарів та переходу по посиланнях, можливістю прискорення і уповільнення читання. Сучасні DAISY-плеєри не тільки забезпечують читання книг з внутрішньої чи зовнішньої пам'яті, але також вміють брати DAISY-книги прямо з онлайн-бібліотек. Дейзі-книга може містити як звичайний текст, так і аудіодоріжку, ілюстрації, відеоряд.

В Україні DAISY-книга завдячує своєю появою, насамперед, Оксані Потимко, виконавчому директору Львівської обласної організації "Українська спілка інвалідів – УСІ". Завдяки залученню уваги громадськості, іноземних донорів, підтримки Міністерства культури, Оксані Потимко вдалося з 2013 року здійснити прорив у сфері просування DAISY-книг і створення DAISY-бібліотек як у Львові, так і інших регіонах України.
https://www.youtube.com/watch?t=16&v=bT0FZbubV2E

/Files/images/pod/сем.JPG /Files/images/pod/сем1.JPG /Files/images/pod/сем2.JPG /Files/images/pod/сем3.JPG

/Files/images/pod/сем4.JPG

/Files/images/anmashki/knigi/knigi-8.gif

ХАЙ УКРАЇНА ВСЯ ЧИТАЄ, БО КНИГА НАС УСІХ ЄДНАЄ!

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів. Це свято залишається найпопулярнішим понад сім десятиліть і проводиться під час шкільних весняних канікул.

Тиждень дитячого читання на Волині у 2015 році триватиме з 18 по 29 березня 2015 року. Відповідний наказ підписав начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук.

18 березня, в приміщенні Шацького лісового коледжу ім. В. В. Сулька, відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання літературно-музичним святом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».

На заході були присутні : директор Волинської обласної бібліотеки для дітей, поетеса, член Національної Спілки письменників України Наталія Гранич; завідувач організаційно-методичного відділу обласної бібліотеки для дітей Лариса Войтович; волинська поетеса, прозаїк, публіцист, заслужений журналіст України Надія Гуменюк; волинський поет, прозаїк, публіцист, заслужений діяч мистецтв України Василь Гей; керівник апарату райдержадміністрації Лариса Васейчук, в. о. начальника відділу культури райдержадміністрації Оксана Юхимук, директор Шацької центральної бібліотечної системи Валентина Гірич. В знак гостинності діти подарували їм запашний коровай.

З вітальним словом до присутніх звернулася Наталія Гранич: «Ми дуже раді, що відкриваємо тиждень дитячого читання на Волині у вас, на шацькій землі. Хочемо подарувати вашій бібліотеці цікаві книги, серед яких найважливіша – «Кобзар» Тараса Шевченка».

Лариса Андріївна, керівник апарату райдержадміністрації, від районної влади привітала учасників: «Вітаю з відкриттям заходу обласного рівня, наш край завжди радий приймати гостей. Книга об’єднує людей, які хочуть щось пізнати, розвиватися, людей думаючих. Наша держава зараз особливо потребує таких людей, що люблять свій край і хочуть принести йому гарну славу. Бажаємо, аби майбутнє покоління через книгу, через пізнання світу називалося достойним поколінням українців».

Активними учасниками заходу були учні ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк. Вони декламували вірші волинських поетів, ставили веселі сценки за участю казкових героїв, загадували загадки присутнім дітлахам, виконували патріотичні пісні. Королева Книга підготувала книжкову виставку «Барвистий світ дитячої книги».

До виступу запросили волинських поетів Надію Гуменюк та Василя Гея. Вони презентували нові книги для дітей, декламували власні вірші та уривки казок. «Я вітаю всіх із цим мудрим святом. Кажуть: щоб пізнати людину, потрібно повернутися в її дитинство. Але я не погоджуюся із твердженням, що дитинство є безтурботним, бо ви, діти, вчитеся любити, прощати, співпереживати. Це дуже велика робота душі, і книжка допомагає цю роботу провести. В дитинстві закладаються найважливіші цінності, які супроводжують людину протягом усього її життя», - поділилася своїми почуттями Надія Павлівна. З рук волинських поетів найактивніші читачі бібліотек району отримали грамоти та книги від відділу культури райдержадміністрації.

На завершення заходу присутні стоячи аплодували Наталії Паламарук, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. селища Шацьк, яка виконувала пісню «Моя Україна».

Учасники заходу також змогли придбати на незабутню пам'ять книги Василя Гея та Надії Гуменюк з автографами.

Із сайта Шацької райдержадміністрації

Фонд нашої шкільної бібліотеки також поповнився на дві книжечки вище названих авторів: "Що крає у краї туман?" В. Гея та "В України - іменини" Н. Гуменюк. Запрошую усіх, хто любить і цінує книгу до шкільної бібліотеки!

/Files/images/pod/Виступ.jpg /Files/images/pod/Гості.jpg

/Files/images/pod/Нагородження.jpg

/Files/images/pod/Купуємо Книги.jpg

Тиждень дитячого читання в Шацьку – з волинськими поетами Надією Гуменюк та Василем Геєм.

Традиційно на Волині в перший місяць весни у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Приємно, що цьогоріч він стартував у Шацьку. 18 березня в рамках цього пізнавального заходу її величність Книга зібрала в актовому залі Шацького лісового коледжу декілька десятків школярів району.

Це свято завжди згуртовує дітлахів, з ним пов’язана радісна творчість і серйозна розмова про книги, розважальні ігри, вікторини, конкурси та спілкування з друзями, знайомство з відомими літераторами і просто чудовий відпочинок. Так було і цього разу.

Цікавими доповненнями до масових заходів стали зустріч з відомими волинськими поетами Надією Гуменюк та Василем Геєм, а також виставка новинок дитячої літератури.
«Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає» -- це гасло тижня дитячого читання було на вустах у всіх почесних гостей свята, які благословили дітей на подорож у світ цікавого й незвіданого: Наталії Гранич, директора Волинської обласної бібліотеки для дітей, Лариси Васейчук, керівника апарату Шацької РДА, Оксани Юхимук, в.о. начальника відділу культури, Валентини Гірич, директора Шацької ЦБС.

--Двері в світ казок і пригод відчинено! Вас, дітки, чекають зустрічі з книгами й улюбленими героями. Читайте й насолоджуйтеся. Станете освіченими, розумними і тоді ніхто нас, українців, не зможе перемогти! – такими словами пані Наталія звернулася до школярів. А щоб ще більше зацікавити дітей, подарувала Шацькій бібліотеці для дітей новенькі книги.

Знайшли спільну мову з дітьми і гості- літератори. Надія Гуменюк презентувала шацьким читачам свою книгу «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду», за яку минулого року отримала звання лауреата Всеукраїнської премії імені Лесі Українки.

Василь Гей згадав своє босоноге дитинство по сусідству з Шацьком – у с. Заболоття Любомльського району. «Тут близенько, перебігти через ліс – і вже моя мала батьківщина!» -- жартував поет. Відомі волиняни читали поезії про рідне Полісся, любов до України, цитували власні твори, чим особливо зацікавили школярів. Після завершення свята юні читачі й бібліотекарі змогли придбати книги з автографами поетів, які їх найбільше зацікавили.

Найцікавіше для дітей почалося тоді, коли на сцену вилетіла на мітлі Баба Яга (Софія Цюп’ях), вийшли шанувальники книг Оля Шапран і Діана Жур, юні ведучі Микола Львович і Оксана Балюк, коли залунали дзвінкі голоси Наталії Паламарук та вокального колективу «Бемольки» (Шацький БДЮТ, керівник Галина Хомяк). Юні глядачі навперебій давали відповіді на питання, відгадували загадки, змагалися, хто перший назве літературного героя. Вони довели, що люблять читати і дружать з книгою.

З рук Надії Гуменюк і Василя Гея кращі читачі Шацького району отримали грамоти і чудові подарунки – книги.

Зараз діти мають можливість читати гарні вітчизняні і зарубіжні книги. А наші бібліотекарі їм завжди допомагають підібрати найкраще. І прорекламують, і порадять, і зацікавлять. Яскравий тиждень дитячого читання організували для учнів шкіл завідувач Шацької районної бібліотеки для дітей Світлана Бляшук, бібліотекар Тетяна Редько, методист Шацької ЦРБ Наталія Яльницька, інженер-програміст Дмитро Омелянюк. Організатори вдячні за допомогу керівництву і працівникам Шацького районного Будинку культури, Шацького БДЮТ, а також директору Шацького лісового коледжу Ігорю Жмурку – за надане приміщення для проведення свята.

Мирослава ЦЮП’ЯХ, газ "Шацький край"

Кiлькiсть переглядiв: 2702

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.