ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Освіта дитини починається з навчання читати і писати. І відбувається це здебільшого в родинному колі. У сім’ї прищеплюються і любов до книги, і отримання задоволення від процесу читання.

/Files/images/rzne/тато, мама, я.jpg

Існує думка про те, що вроджені здібності до читання у дітей виявляються лише у віці від 1,5 до 3 років. А психологи вважають, що прищепити любов до книги та читання можливо лише до 9 років. Пізніше це зробити складно, іноді практично неможливо.

Постає питання: ЯК РОЗВИНУТИ В ДИТИНИ ЛЮБОВ ДО КНИГИ ТА ЧИТАННЯ?

Сподіваюсь, що поради, які ви знайдете на сторінках нашого сайту, стануть вам у пригоді.

Завжди пам’ятайте, що батьки, використовуючи книгу, починають по-справжньому займатися духовним розвитком своєї дитини, формуванням її особистості.

/Files/images/lnchki/квіти крутяться.gif

ВИХОВУЄМО ЛЮБОВ ДО ЧИТАННЯ

Починати знайомити малечу із читанням необхідно з перших років життя. Читаючи дитині, ви розширюєте її всесвіт, допомагаєте отримати задоволення від читання, забезпечуєте знання та словниковий запас.

Дитина вчиться спочатку слухати книгу, потім перегортати сторінки, запам’ятовувати те, що бачить або чує. Читання дає їй багато чого іншого: можливість посміятися та поплакати, навчитися не розгублюватися в життєвих небезпеках – а це саме те, що кожна дитина повинна вміти.

ЩОДЕННО ЗНАХОДИТИ ЧАС ДЛЯ ЧИТАННЯ

Усі, хто читає дітям, знають, яка це приємність для них, вони є уважними слухачами та сприймають текст усім єством і душею. Малюка цікавить: що ховається між цими сторінками? Що причаїлося в цих чорних значках?

Колись, у давнину, у кожній місцевості були люди, які славилися своїм умінням розповідати різні історії. Тепер їхню роль виконують бабусі та дідусі, вчителі початкової школи, а казки вони беруть із книжок. Щасливою є та дитина, яка має таке безпосереднє спілкування, бо це дітям потрібніше, аніж будь-які програми сучасних галасливих засобів масової інформації.

Треба знаходити час для читання, особливо мамам і татам. Бо дитина дуже любить бувати разом із своїми батьками, які весь час, день у день, мають багато інших справ, - звідкись приходять, кудись ідуть, обтяжені своїми клопотами. А яка ж то втіха, коли мати або тато беруть книжку і сідають, щоб почитати своїй дитині. Почуття єдності, що виникає тоді, не можна замінити нічим іншим – ні телевізором, ні відео, ні комп’ютером. Бо хіба комп’ютер має серце, що б’ється?

Тому необхідно знайти хвилин 30, аби дозволити собі розслабитися і, не поспішаючи, на ніч або коли виникне перерву домашніх справах, почитати своєму малюку.

ВИБИРАЙТЕ КНИГУ ДЛЯ ЧИТАННЯ РАЗОМ ІЗ ДИТИНОЮ

Якщо ви постійно читаєте разом із дитиною, зверніть увагу на те, які книги їй більше подобаються, які вона розуміє краще.

За допомогою у підборі потрібних книжок можна звернутись до бібліотеки. Саме тут є видання, які розраховані на різний вік і рівень розвитку. Окрім того фахівцям легше знайти та підібрати таку літературу.

Помилкою багатьох читаючих батьків є думка про те, що усі необхідні дитині книги є у них вдома. Домашні бібліотеки не можуть складати конкуренцію публічним, а надихнути малюка на читання може приклад інших дітей – читачів бібліотеки.

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ДИТИНУ НЕОБХІДНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ

Не тільки бібліотечні книги мають бути доступними дитині. Обов’язково повинні бути й власні. Які? Перш за все ті, які вона може почитати. Але мають бути і такі, які можна розмалювати, щось написати в них, за допомогою яких можливо дещо самостійно вирізати або змайструвати. Таких видань безліч, і їхнє призначення – індивідуальне користування.

Ймовірно ви захочете змайструвати саморобну книжку. Допоможіть своєму малюку зробити таку книжку – з картинками, фотографіями та іншими цікавими речами. Напишіть у ній разом те, що хоче дитина. Заохочуйте, надихайте, схвалюйте таку діяльність так само, як і читання «власних» книжок у колі всієї родини.

ПОМІРКОВАНО ТА ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ

Важливо не тільки, що саме ви читаєте, а й як ви це робите. Коли читаєте швидко та невиразно, дитина часто втрачає інтерес.

/Files/images/rzne/Читання.JPG

Читайте емоційно, отримуючи при цьому задоволення від самого процесу читання. Будьте в певному сенсі актором. Вашому малюкові сподобається, якщо ви будете читати різними голосами за різних героїв.

Робіть розмовні паузи під час читання, переглядайте малюнки в книжках. Це дасть дитині час подумати над тим, що вона почула, поміркувати над прочитаним, зрозуміти хід подій та характер героїв.

Не приховуйте від дитини зацікавленості її читанням.

Мабуть, немає більш важливого у вихованні читача, ніж стимулювати в нього любов до читання. Намагайтеся бути Провідником у світ книжок, а не Погоничем або Оцінювачем того, що і як читає ваша дитина.

Коли ваш малюк навчиться читати, частіше звертайтеся до нього з проханням почитати вам. Але не завдання, отримане в школі, а просто хорошу історію. І зробити це можна, наприклад, під час приготування вечері на кухні.

Вашій дитині буде набагато легше вчитись. Її вільний час буде заповнено змістовно, цікаво та корисно, вона з легкістю знаходитиме та творчо опрацьовуватиме будь-яку інформацію. І це, безперечно, стане запорукою її успіху.

Джерело: Чічкан Т.М. Виховуємо любов до читання// Шкільна бібліотека. – 2012. - №5. – С.88-89

/Files/images/lnchki/квіти крутяться.gif

КАЗКОТЕРАПІЯ
БЕСТСЕЛЕР ДЛЯ БАТЬКІВ
ГОЛОВНА БІДА СУЧАСНОЇ ДИТИНИ - В МАРНОСЛАВСТВІ БАТЬКІВ
ТРЕБА КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНИТИ ДІТЯМ ЧИТАТИ
"ЖИВІ" КНИГИ
ЯК СЛІД ЧИТАТИ КНИГИ ДІТЯМ ВІД 0 ДО 1 РОКУ
ЯК СЛІД ЧИТАТИ КНИГИ ДІТЯМ ВІД 1 ДО 2 РОКІВ
ЯК СЛІД ЧИТАТИ КНИГИ ДІТЯМ ВІД 2 ДО 3 РОКІВ
ЯК СЛІД ЧИТАТИ КНИГИ ДІТЯМ ВІД 3 ДО 6 РОКІВ
ЯКІ КНИГИ ЧИТАТИ ХЛОПЧИКАМ
КНИГИ ДЛЯ ДІВЧАТОК
ЯК ЗРОБИТИ ЧИТАННЯ УЛЮБЛЕНИМ ЗАНЯТТЯМ ДИТИНИ
НАВІЩО ВЧИТИ З ДІТЬМИ ВІРШІ
ТОП: НАЙКРАЩІ ДИТЯЧІ КНИГИ РОКУ
УВАГА! АНТИКНИЖКА
ДІТКАМ НА ДОБРАНІЧ
ПРОЧИТАЙТЕ НА КАНІКУЛАХ!
ЗАРУБІЖНІ ПИСЬМЕННИКИ ДІТЯМ
НЕЗВИЧАЙНІ АБЕТКИ
ЗАГАДАЙТЕ ЗАГАДКУ!
ПОКАЖІТЬ ДИТИНІ МУЛЬТИК!
ТИБЕТСЬКИЙ ПОГЛЯД НА ВИХОВАННЯ ДИТИНИ
КРАПЕЛЬКИ МОТИВАЦІЙ ДО ЧИТАННЯ
НАВЧАЙТЕ ДИТИНУ ДУХОВНОСТІ

.

ОСЬ ЗВІДКИ БЕРУТЬСЯ ДІТИ:

CLOUDY partially

.

Кiлькiсть переглядiв: 3055

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.