/Files/images/knigi/shevchenkana/шевченко т.г..jpg

.

Мій Шевченко (фільм 1). МІЙ ШЕВЧЕНКО (фільм2)

МІЙ ШЕВЧЕНКО (фільм 3)

МІЙ ШЕВЧЕНКО (фільм 4)

.



Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка
Даний проект від сучасних шевченкознавців допоможе дати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка: тексти творів, листи, фотогалереї,... Сайт онолюється, є новини.

Ізборник

Повне зібрання творів Шевченка у 6-ти томах.

UA.Zona ПОЕТИКА

Всі поетичні твори Шевченка.


УКРЛІТ.org

Твори Кобзаря.

Тарас Шевченко
Біографія, портрети, музеї, статті і публікації, твори, Національна премія, реферати та багато іншого.


Українські пісні
На сайті можна послухати та скачати музичні твори на слова Шевченка, подивитися відео та кліпи, знайти тексти пісень та ноти до них.


Національний музей Тараса Шевченка
Національний музей Тараса Шевченка зберігає, вивчає та пропагує поетичну та мистецьку спадщину Генія українського народу. Кожен, хто завітає до музею, побачить прижиттєві видання «Кобзаря», картини, малюнки та офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії.

Youtube

Дітям про Т.Г. Шевченка.

Youtube

Обличчя української історії. Тарас Шевченко.


/Files/images/knigi/shevchenkana/181.jpg


Історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка»
Територіальний і духовний центр України – Черкащина – поєднав села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану в Національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”. У цих середньо наддніпрянських селах із славною історією та могутнім духовним потенціалом пройшли дитячі роки Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

/Files/images/bukvi/шевченк.png

(ІЗ ФОНДУ ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ "ШАЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ")

/Files/images/knigi/shevchenkana/2.Шевченко.png


.

ТВОРИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

/Files/images/lnchki/сонях.jpeg

/Files/images/knigi/shevchenkana/шев.gif Шевченко Т.Г. Повне зібрання творів: у 12 т. / Редкол.: М. Г. Жулинський (голова) та ін. — К. : Наук, думка, 2001 .

Ці видання містять усю відому сьогодні літературну та образотворчу спадщину Тараса Шевченка: поетичні, драматичні та прозові твори; щоденник, автобіографію, статті, археологічні нотатки, записи народної творчості; листи, ділові папери; малярські та графічні роботи Шевченка-художника.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Шевч. всі твори.jpg Шевченко Т. Г. Усі твори в одному томі. - К.; Ірпінь: Перун, 2007. - 823 с.

Вперше в історії української літератури в одному томі вміщено всю літературну спадщину великого українського поета Тараса Шевченка, автора творів, які принесли митцеві безмежну любов українського народу та зробили безсмертним його ім’я.
/Files/images/knigi/shevchenkana/шевченко нова.jpg Шевченко Т. Вибрані твори. - К.: Шанс, 2013. - 272 с. - (Шкільна бібліотека).

Видання містить поетичні твори Т.Шевченка, вивчення яких передбачено чинною навчальною програмою із української літератури Міністерства освіти і науки України. До книги подано передмову, що висвітлює життя і творчість письменника. Наприкінці книги є примітки до творів, що полегшує сприйняття тексту. Видання розраховане на учнів, вчителів української мови та літератури і читачів, які цікавляться художньою літературою.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Три літа.jpg /Files/images/knigi/shevchenkana/ш5.jpg Шевченко Т.Г. Три літа: автографи поезій 1843-1845 років/ підготовка текстів та післямова Є.С. Шабліовського. - К.: Наукова думка, 1967. - 148 с.

Рукописний збірник поезій "Три літа" відомий своїм надзвичайно цінним змістом і трагічною історією. Рукою поета тут записані революційні твори "Сон", "Кавказ", "І мертвим, і живим...", "Заповіт" та інші періоду 1943-1845 рр.Під час арешту Т.Г. Шевченка 5 квітня 1847 року жандарми відібрали в нього всі папери і серед них цей рукописний збірник. Саме за вміщені тут твори Микола І покарав геніального поета і художника засланням у солдатчину з суворою забороною писати і малювати.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш6.jpg /Files/images/knigi/shevchenkana/ш7.jpg Шевченко Т.Г. Художник: повесть. - К.: Молодь, 1961. - 115 с.: ил.

В повісті "Художник" Т.Г. Шевченко розповідає про трагічну долю талановитого юнака в умовах кріпосного права. З великим трудом друзі викуповують у поміщика молодого художника, дають йому можливість учитися, удосконалювати свою майстерність. Але тяжка доля переслідує героя, і він гине...Повість цікава біографічним матеріалом про молоді роки Т.Г. Шевченка.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш12.jpg Шевченко Т.Г. За сонцем хмаронька пливе: вірші для дошкільного віку/ Худож. М. Компанієць. - К.: Веселка, 1990. - 16 с.:іл.

До книги увійшли вірші, уривки з поем та віршів геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка, які вже давно завоювали любов юних читачів.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш11.jpg Шевченко Т.Г. Садок вишневий коло хати: вірші для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку/ гравюри О. Івахненка. - К.: Веселка, 1985. - 45 с.:іл.

До книги увійшли вірші, уривки з поем та віршів геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка, які вже давно завоювали любов юних читачів.

.

/Files/images/knigi/shevchenkana/напис.jpg

Багато хороших книг існує на світі. Але серед них є такі, які своєю значимістю виділяються незрівнянно. Це книги народної мудрості, вони стали виявом духу цілої нації, допомагають осмислити її історичне буття. Таких книг за всю історію людства створено не так уже й багато. Серед них "Кобзар" Шевченка.

У 1840 році в Петербурзі у видавництві П.І. Мартоса вийшла невелика книжечка. Лише вісім поезій було в ній: "Думи мої, думи мої", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка" ("Нащо мені чорні брови"), "До Основ’яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч". Так відбулась видатна подія в історії українського народу, в історії світової літератури. Значно пізніше, оцінюючи з висоти часу появу "Кобзаря", І. Франко напише: "Ця маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла, мов джерело чистої холодної води, заясніла невідомою досі в українському письменстві ясністю, простотою і поетичною грацією вислову".

Розкриємо наздогад будь-яку сторінку книги, і перед нами постануть живі поетичні образи, і серце наше стиснеться від захоплення та болю. Адже "Кобзар" - це саме життя.

.

/Files/images/knigi/shevchenkana/шевченко.кобзар.jpeg Шевченко, Т. Г. Кобзар/ худож. М.І. Гаврилюк.— К.: Дніпро, 1974. — 623 с.

Співець любові до людини, закоханий у земне життя, Шевченко бачить і цінить красу в людях, в природі, в праці людській.
/Files/images/knigi/shevchenkana/шевченко .малий.jpeg Шевченко Т.Г. Малий Кобзар/ упор. і прим. Є.П. Кирилюка, В.С. Шубравського; вступ. ст. Є.С. Шабліовського; худож. В.І. Касіян, І.С. Їжакевич. - К.: Веселка, 1981. - 384 с. : іл. - (Шкільна бібліотека).

Майже 200 років поезія Тараса Григоровича Шевченка викликає в людях почуття гордості та захоплення своєю народною мудрістю, красою та силою.Для учнів середнього шкільного віку.
/Files/images/knigi/shevchenkana/шевченко малий кобз.jpg Шевченко Т.Г. Малий Кобзар/ упор. і прим. Є.П. Кирилюка, В.С. Шубравського; вступ. ст. Є.С. Шабліовського; худож. Т.Г. Кудіш. - Дніпропетровськ: Промінь, 1990. - 294 с. : іл. - (Шкільна бібліотека).

Для юного читача "Кобзар" давно став хрестоматією життя. Він вчить пізнавати історію рідного краю, виховує любов до людини праці і ненависть до ворогів. У "Малому Кобзарі" зібрано поезії для учнів середнього шкільного віку..
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш. Кобзар.jpg Шевченко, Т. Г. Кобзар: повна збірка/ іл. автора. — X.: Школа, 2007. — 352 с.: іл.

До збірки увійшли вірші, поеми, балади, створені великим українським поетом Т. Г. Шевченком у період з 1837 до 1861 року. Для широкого кола читачів.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш. повна.png Шевченко, Т. Г. Кобзар: повна ілюстрована збірка/ передм. І. Дзюби. — X.: КК "Клюб Сімейного Дозвілля", 2010. — 720 с.: іл..

Видання укладене за сприяння Інституту літератури імені Т. Г. Шевчен­ка. Тексти творів подані за оригіналами рукописів і першодруків, що дозволило усунути неточності, допущені у пізні­ших виданнях.
/Files/images/knigi/shevchenkana/кобзар2.jpg Шевченко Тарас Кобзар: [поезія] / Тарас Шевченко. - Львів : Каменяр, 2011. - 915 с.: іл.

У виданні вміщено поетичний доробок геніального українського письменника (1814-1861), що спроводжується ілюстраціями видатної художниці Софії Караффи-Корбут (1924-1996), створеними в середині 1960-х років. Тексти поезій подаються за академічними виданнями творів Тараса Шевченка.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш. дитячий.jpg Шевченко Т.Г. Дитячий кобзар. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 64 с.:іл.

"Дитячий кобзар" – це не просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка, а художнє видання з яскравими ілюстраціями. Картини Марини Михайлошиної підкреслять слова Великого Кобзаря та привернуть увагу як маленьких, так і великих читачів. Тут і українське село з біленими хатами, і козак, що збирається у довгу дорогу, і, звичайно, кобзар, що на кобзі грає та пісні про славетне минуле наспівує...
/Files/images/knigi/shevchenkana/волинський кобзарик.jpg Волинський Кобзарик/ ред.-упор. Н.П. Горик, Н.П. Гуменюк; ілюстрації учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Волині. - Луцьк: Надстир’я, 2014. - 128 с.:іл.

"Волинський Кобзарик" - книга на пошану Великого Кобзаря у рік його 200-ліття. До книги ввійшли твори Т.Г. Шевченка для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Незвичайність видання в тому, що його проілюстровано роботами учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Волині - переможців творчого конкурсу на честь ювілею Кобзаря.

.

ТВОРИ ШЕВЧЕНКА У ЗБІРКАХ

/Files/images/lnchki/сонях.jpeg

/Files/images/knigi/zbrki/шляхи сподівань.png Шляхи сподівань: укр. літ. кінця XVIII - початку ХХ ст.: навч. посіб./ упор. і передм. Шкряра В.І. - К.: Грамота, 2003. - 512 с. - (Шкільна б-ка)

Тарас Шевченко - С.: 107-406
/Files/images/knigi/zbrki/Хрестоматія 19 ст..jpg Українська література ХІХ століття: хрестоматія/ упор. Н.М. Гаєвська. - К.: Либідь, 2006. - 1328 с.

Тарас Шевченко - С.: 190-248
/Files/images/knigi/zbrki/укр. поезія.png Українська поезія ХІХ-ХХ ст./ упор, передм., підгот. навч.-метод. матеріалів Т.І. Стадницької. - К.: Школа, 2008. - 320 с.: іл. - (Шкільна хрестоматія)

Тарас Шевченко - С.:11-50

.

КНИГИ ПРО Т.Г. ШЕВЧЕНКА

/Files/images/lnchki/сонях.jpeg

/Files/images/knigi/shevchenkana/Т1.jpg Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближ. у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І. Я. Франка, Лесі Українки, М. П. Драгоманова. У 3 т./ Р.Г. Симоненко, В.А. Берестенко; худож.-оформл. О.М. Іванова. - Х.: Фоліо, 2013

І том розповідає про становлення й розвиток шевченкознавства, про дослідження творчої спадщини великого митця — поета, художника, революціонера, а також про його злиденні роки дитинства і юності, аж до визволення з кріпацтва і вступу до Петербурзької академії мистецтв.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Т.2.jpg Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближ. у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І. Я. Франка, Лесі Українки, М. П. Драгоманова. У 3 т./ Р.Г. Симоненко, В.А. Берестенко; худож.-оформл. О.М. Іванова. - Х.: Фоліо, 2013

ІІ том призначений найбурхливішому періоду в житті Т.Г. Шевченка: навчанню у Петербурзькій академії мистецтв, знайомству і спілкуванню з видатними діячами культури того часу: В. Жуковським, К. Брюлловим, Ф. Глінкою, Є Гребінкою, Г. Квіткою-Основ’яненком та іншими, участі у Кирило-Мефодієвському товаристві, арешту і засланню.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Т.3.jpg Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближ. у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І. Я. Франка, Лесі Українки, М. П. Драгоманова. У 3 т./ Р.Г. Симоненко, В.А. Берестенко; худож.-оформл. О.М. Іванова. - Х.: Фоліо, 2013

До III тому увійшли матеріали, що стосуються останнього періоду життя і творчості Т. Г. Шевченка — від повернення із заслання і до самої його смерті у 1861 році. Також у цьому томі висвітлюються історичні погляди поета та його вплив на розвиток української та світової літератури і на творчість таких видатних митців, як Леся Українка, Іван Франко, Михайло Драгоманов, що стали спадкоємцями традицій Кобзаря.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш8.jpg Білецький О.І., Дейч О.І. Тарас Григорович Шевченко: літературний портрет. - К.: Держвидав худ. літ., 1961. - 215 с.: іл.

Пропонований увазі читача літературно-критичний нарис охоплює основні моменти біографії і творчості геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка.Своєрідність літературознавчого аналізу і жвава манера викладу в книзі відзначені широкою увагою молоді, вчителів, викладачів вузів.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш3.jpg Вишневський М.Ф. Т.Г. Шевченко: коротка біографія. - К.: Радянська школа, 1961. - 163 с.

Книга М.Ф. Вишневського - хвилююча розповідь про безрадісне дитинство, тяжке заслання і переслідування царизмом геніального поета українського народу Тараса Шевченка, розповідь про те, як завдяки наполегливості і винятковій обдарованості син кріпака зумів подолати всі перепони і піднятися до вершин художньої творчості та філософської думки свого часу..
/Files/images/knigi/shevchenkana/вічний.jpg Вічний як народ: сторінки до біографії Т. Г. Шевченка: навч. посібник / автори - упорядники О.І. Руденко, Н.Б. Петренко. - К.: Либідь, 1998. - 272 с.: іл.

Тема України, доля народу, біблійні мотиви — ці невичерпні пласти творчості українського генія, великого поета і художника Т.Г. Шевченка висвітлюються в книзі. Сторінки життя та творчості Кобзаря, хрестоматійно відомі теми доповнюють і поглиблюють раніше не публіковані документи, спогади сучасників Т.Г. Шевченка, а також репродукції з його картин, офортів, автографи тощо..
/Files/images/knigi/shevchenkana/гальченко.png Гальченко С.А. Скарби літературних архівів/ за ред. М.Г. Жулинського; вступна ст. М. Сулими та Л. Мірошниченко. - К.: Атопол, 2012. - 448 с.

Дане видання - результат багаторічних пошуків відомого вченого-літературознавця, архівіста й музейного діяча С. Гальченка. Свої пошуки автор не обмежив лише територією України: його архівні мандрівки (археографічні експедиції) сягнули аж до Заполяр’я і далі - до Америки. Про те, як по крихтах збирали і складали літопис Шевченкового дому, про долю Шевченкових раритетів та "Кобзаря" розповідається у цій книзі.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Ш2.jpg Кирилюк Є.П., Шабліовський Є.С., Шубравський В.Є. Т.Г. Шевченко: біографія. - К.: Наукова думка, 1964. - 635 с.: іл.

Біографія Т.Г. Шевченка створювалася цілими поколіннями. Основу для неї дав сам поет, який на прохання редактора петербурзького журналу "Народное чтение" О.Оболонського написав у січні 1860 року автобіографію. Пропонована книга є науково-документальним життєписом великого українського поета і художника Т.Г. Шевченка. В ній грунтовно висвітлено найголовніші етапи життя і творчості геніального Кобзаря в широких зв’язках з суспільно-політичним рухом сучасної йому епохи.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш10.jpg Кодацька Л.Ф. Художня проза Т.Г. Шевченка. - К.: Наукова думка, 1972. - 327 с.

Книга присвячена художній майстерності Шевченка-прозаїка, розкриттю індивідуальних особливостей його творчої манери. Російські повісті Шевченка, їх проблематика, жанрові та стильові особливості розглядаються в щільному зв’язку з творчістю російських і українських письменників-реалістів - попередників і сучасників великого Кобзаря..
/Files/images/knigi/shevchenkana/куделя.png Куделя М. Кобзар у моєму житті / Микола Куделя.- Луцьк: Ініціал, 1998.- 128 с.

Автор цих спогадів Микола Куделя- відомий збирач Шевченкіани і шанувальник творчості Великого Кобзаря. Важливі моменти своєї біографії автор висвітлює на фоні суспільно-політичного і культурного життя України.
/Files/images/knigi/shevchenkana/святим.jpg Смілянська В.Л. "Святим огненним словом..." Тарас Шевченко: поетика. - К.: Дніпро, 1990. - 290 с.

У книжці розглядаються поетична структура лірики, поем та балад Шевченка, багатоголосся його розповіді, його взаємини з героями й уявними читачами. способи побудови систем часу і простору, параметрів художнього світу.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш. і крим.jpg Тарас Шевченко і Крим: енциклопедичний довідник / упорядник Г. А. Рудницький. - Сімферополь: Таврія, 2001 . - 290 с.

Випущено на замовлення Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України за Національною програмою випуску суспільно необхідних видань. Ця колективна праця є скромним пошануванням кримчанами пам'яті Тараса Григоровича Шевченка (1814- 1861) — великого поета і громадянина України, духовного провідника нашого народу. Поетові не довелося бувати в Криму, хоч він і збирався відвідати цей південний край. Так, очікуючи довгожданої волі, Тарас Григорович починає 12 червня 1857 року вести в Новопетровському укріпленні щоденник, до якого вже наступного дня записує: «...я расположил было мое путешествие таким образом: через Кизляр и Ставрополь поехать в Екатеринодар прямо к Кухаренку. Насмотревшись досыта на его благородное, выразительное лицо, я думал проехать через Крым...».
/Files/images/knigi/kritika/інкогніта.png Україна Incognita/ за заг. ред. Л. Івшиної; упор. В. Панченко, С. Махун, І. Сюндюков - 7-ме вид., стереотипне. - К.: В-во ТОВ "Укр. прес-група", 2015. - 400с. - (Б-ка газети "День")

Історії життя яскравих особистостей, чиї імена уславили Україну й нерозривно пов’язані з нею.Про Тараса Шевченка - С.: 169-177
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш студії.jpg Франко Іван. Шевченкознавчі студії /упоряд. М. Гнатюк. — Львів: Світ. 2005. - 472 с.

У книзі вперше в Україні зібрано шевченкознавчі студії Івана Франка, які друкувалися від 80-х років XIX ст. до перших десятиліть XX ст. в українських, польських, німецьких та ін. виданнях. Згруповані в одному виданні шевченкознавчі праці І. Франка відображають еволюцію його поглядів, а також дають змогу глибше осягнути ідейно-тематичні та образно-стильові особливості поезії Т. Шевченка, історичне значення художнього досвіду великого поета в українській і світовій літературі..
/Files/images/knigi/shevchenkana/від А.png Шевченко від А до Я: абетка-енциклопедія/ тексти Леоніда Ушкалова; графічне опрацювання Анастасії Стефурак. - Львів: В-во Старого Лева, 2017. - 80 с.: іл.

У цій книзі славетного письменника показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію Кобзаря, а й: яка була улюблена пора року у Шевченка? у які очі він полюбляв заглядатися – карі, блакитні, а, може, зелені? про що він думав, дивлячись на зорі?
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш і св.jpg Шевченко і світ. - К.: Дніпро, 1989. - 316 с.

У збірнику йдеться про світову славу Т.Г.Шевченка. Автори простежують, як відкривали, сприймали, перекладали твори поета в Західній Європі, Латинський Америці та інших регіонах.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Шляхами.jpg Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина: путівник/ Автор тексту: С.Л. Лаєвський та ін. - К.: Богдана, 2012. - 276 с.: іл.

Путівник запрошує шанувальників Кобзаря подорожувати шляхами Чернігівщини - у міста, містечка і села, що відвідував за своє життя великий син України. Подані у виданні розповіді стануть мандрівнику за гіда, а понад 1000 фотографій та ілюстрацій - зручним візуальним доповненням. Книга містить поради, які допоможуть здійснити подорож з легкістю і комфортом.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш. я щиро.jpg Я дуже щиро Вас люблю": Шевченко у розповідях сучасників. - Х.: прапор, 2004. - 352 с.

У книзі у хронологічному порядку подано матеріали, що дають виразну картину життєвого і творчого шляху поета, є безцінною скарбницею свідчень сучасників про нього, джерелом грунтовного вивчення його біографії.
/Files/images/knigi/shevchenkana/отчий край\'90.png Яцюк В. З думою про отчий край: автопортрети Кобзаря. - В кн.: Отчий край - 90: історико-літературний збірник: вип.4/ редкол.: М.Г. Жулинський (гол.) та ін.; упор. вип. С.А. Гальченко. - К.: Молодь. 1990. - С.:118-122


Ротач П. Решетилівка, яку знав Шевченко. - В кн.: Отчий край - 90: історико-літературний збірник: вип.4/ редкол.: М.Г. Жулинський (гол.) та ін.; упор. вип. С.А. Гальченко. - К.: Молодь. 1990. - С.: 66-71

.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ

/Files/images/lnchki/сонях.jpeg

/Files/images/knigi/shevchenkana/ш1.jpg Т.Г. Шевченко в художній літературі /упорядкування Косяна В.Х., Ткаченка Н.С. - К.: Радянська школа, 1964. - 576 с.

Збірник видано до 150-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. До нього увійшли найвизначніші прозові і поетичні твори письменників нашої країни про великого Кобзаря.Матеріали збірника поділено на три розділи. До першого розділу включені твори дожовтневих письменників, а до другого і третього розділів - твори письменників колишнього Радянського Союзу.З творів постає цілісний образ Шевченка як геніального поета й художника, видатного громадсько-політичного діяча, невтомного борця за щастя простого народу.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш13.jpg Народ і Шевченко: легенди, перекази, пісні та інші твори про великого Кобзаря/ упор.: П.Ф. Гонтаренко, Д.О. Кушнаренко, М.С. Родіна; заг. ред. і втупна ст. М.Т. Рильського. - К.: В-во АН УРСР, 1963. - 366 с.

Збірник містить кращі зразки народної творчості про Тараса Шевченка: оповіді, легенди, перекази, приказки та твори музичного й образотворчого мистецтва. В них - вічна, все зростаюча любов народу до свого геніального сина.
/Files/images/knigi/shevchenkana/білоусов.jpg Білоусов Є.В. Тарасове перо: повість-казка / передмова П. Мовчана; худож. О. Хейлик. - К.: Просвіта, 2004. -112 с.: іл.

Книга відомого українського письменника Євгена Білоусова — це перша вдала спроба намалювати образ Тараса Шевченка для молодших школярів, доступно й цікаво розповісти про його дитячі та юнацькі роки. Адресується дітям, батькам, учителям, усім шанувальникам Великого Кобзаря.
/Files/images/knigi/shevchenkana/глечик.png Васильченко С.В. Неслухняний глечик: оповідання, повість/ упор., передм. Н.М. Шумило; худож. Л.В. Ільчинська. - К.: Веселка, 1991. - 223 с.: іл. (Шкільна бібліотека)

До книжки класика української літератури увійшла повість "В бур’янах" про дитинство Т.Г. Шевченка.
/Files/images/knigi/shevchenkana/в бур\'янах.jpg Васильченко, С. В бур'янах: повість / худ. Л. Ільчинська. - К.: Веселка, 1989. - 56 с.: іл.

Повість про дитинство Тараса Шевченка.
/Files/images/knigi/shevchenkana/ільченко.jpg Ільченко О. Петербурзька осінь: повість. - К.: Держвидав худ.літ., 1961. - 294 с.

Повість змальовує одну із найважливіших сторінок життя Т.Г. Шевченка - три осінні місяці 1858 року - в Петербурзі, коли поет повернувся із заслання. В столиці, де Тарас Григорович прожив свої юнацькі роки, де він став поетом і художником, недавнього солдата зустріли не тільки щирі друзі, а й щирі вороги.Читач переживе разом із героєм книги години роздумів та мрій, гнівні сутички з ідейними супротивниками, тяжкий труд опанування мистецтва гравюри, хвилини щастя, коли поета осявало натхнення, і хвилини розпачу, коли його спіткала нещасна любов до невільної кріпачки Марини.
/Files/images/knigi/shevchenkana/красицький.png Красицький Д.Ф. Тарасові світанки: повісті/ мал.: Й.А. Дайца та ін. - 2-ге вид., перероб. - К.: Веселка, 1989. - 264с.: іл.

До книжки увійшли повісті, написані правнуком Катерини сестри Тараса Григоровича Шевченка. В ни яскраво і послідовно розповідається про дитячі та юнацькі літа Великого Кобзаря.
/Files/images/knigi/shevchenkana/маковей.png Як Шевченко шукав роботи: іронічне оповідання - В кн.: Маковей О.С. Вибрані твори/ упор., вст. ст., прим. Олекси Засеннка. - К.: Дніпро, 1971. -С.: 129-133

В оповіданні розгортається неймовірна історія, в якій йдеться про те, як бюст Тараса Григоровича оживає. Шевченко сходить зі свого постаменту після відзначення його ювілею на банкеті наукового товариства, що носить ім’я поета. Йому нудно слухати велеречиві промови про свою геніальність – і він вирішує знайти собі роботу. Проте ані професор, ані депутат, ані режисер, до яких він звертався, так і не знайшли йому роботи. Уся їхня повага так і залишилась у гучних промовах. Багато хто просто робить собі кар’єру на святих іменах.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Пархоменко.jpg Пархоменко О.І. Вічна стежка/ мал. В. Євдокименка. - К.: Веселка, 1970. - 98 с.: іл.

Може через те, що сам змалку зазнав багато лиха, Шевченко був щирим другом і захисником дітей. Він дуже любив малечу. І діти горнулися до дядька Тараса, бо відчували його сердечність і доброту.Про зворушливу дружбу Тараса Шевченка з дітьми і йдеться у цій книжці.
/Files/images/knigi/shevchenkana/стельмах.jpg Стельмах Б.М. Тарас: драматична поема-дилогія/ іл. та художнє оформлення К.І. Суєвалової. - Львів: Каменяр, 1991. - 207с.: іл.

У книзі сучасного українського поета — драматична поема-дилогія про дитинство і юність Тараса Шевченка. Недовге щастя дитини під опікою батька-матері, гірке сирітство і наймитування, перше кохання, тяжка розлука з Україною, життя в Вільно і Петербурзі — ці факти біографії великого поета покладені в основну сюжету, але вони не вичерпують змісту поеми. Лірична розповідь зливається з епікою народного життя, проникаючи у глибинні зв'язки поета і народу, показуючи спільність іх долі.
/Files/images/knigi/shevchenkana/В степу.jpg /Files/images/knigi/shevchenkana/ш15.jpg Тулуб З.П. В степу безкраїм за Уралом: роман. - К.: Дніпро, 1984. - 509 с.:іл.

Тулуб З.П. В степу безкраїм за Уралом: роман. - К.: Держвидав худ.літ, 1963. - 512 с.:іл.


В історико-біографічному романі української письменниці Зінаїди Тулуб (1890-1964) розповідається про найтяжчий період в житті великого Кобзаря - роки заслання в Орську фортецю та на Косарал (1847-1850).
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш14.jpg Шевчук В.А. Син волі: роман у 2-х кн. - К.: Дніпро, 1989. - 715 с.

До історико-біографічного роману відомого українського письменника ввійшли книги "Син волі" і "Терновий Світ". Це повний художній життєпис Т.Г. Шевченка. Труди і дні Кобзаря показані на тлі широкої панорами суспільного руху в Росії і в Україні першої половини 19 ст.
/Files/images/knigi/shevchenkana/Легенда про трьох.png Балада про вербу. - В кн.: Тельнюк С.В. Легенда про трьох сестер: балади та легенди/ худож. В. Журавель. - К.: Веселка, 1972. - С.:37-40

У казахському місті Форт Шевченка росте в саду верба, що її посадив Великий Кобзар, коли відбував заслання на березі Каспійського моря. Цю вербу довгий час доглядав казах Таджій, а після нього - його син Сатангул Таджієв.У багатьох аулах Казахстану шумлять верби, вирощені з гілочок "Тарасової верби".
/Files/images/knigi/zbrki/укр.слово4.png Українське слово: в 4-х кн. Кн. 4: хрестоматія укр. літ. та літ. критики ХХ ст./ упор., редагув., бібліограф. довідки В. Яременка. - 3-тє вид., змінене, доопрац., доповнене. - к.: Аконіт, 2003. - 780 с.

Осип Маковей. Як Шевченко шукав роботи. - С.: 588-591

Омелько Буц. Шевченко у дзеркалі сучасних літорганізацій: "Садок вишневий коло хати" в переробці сучасних літорганізацій. - С.: 727-729

Антоша Ко. "Не підходить". - С.: 729-730
/Files/images/knigi/dtyam/казки поділля.jpg Українські народні казки: Казки Поділля/ запис., упор. і літ. опрацював М. Зінчук; худ. Р. Рязанова, О. Бржосніовська, Л. Остапенко. - Чернівці: Букрек, 2013. - 368 с.: іл.

Казка 94. Про Тараса Шевченка. - С.: 127-128
/Files/images/knigi/shevchenkana/ш9.jpg Україна. Шевченко. Родина: твори переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Ідея соборності України:творчість Тараса Шевченка, доля українського народу, суспільства, держави, власної родини - сучасність і майбуття"/ за ред. В.М. Литвина, упорядк. Н.І. Шинкарук. - К.: Генеза, 2002. - 256 с.

До збірки увійшли кращі прозові та віршовані твори лауреатів Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. У них ідеться про важливі проблеми сьогодення, порушуються складні філософські питання. Із самобутніх і оригінальних творів постає минуле України. З притаманною дітям безпосередністю, з надією і вірою в щастя свого народу юні автори створюють образи майбутнього Батьківщини.Уважний, вдумливий читач творів учнівської молоді неодмінно відчує глибинне вкорінення її авторів у нашу історію через творчість духовного батька нації.
/Files/images/knigi/shevchenkana/федькович.jpg Співацька добраніч: На скін Тараса Шевченка. - В кн.: Федькович Ю.А. Вибране/ упор., прим. М.Й. Шалати; мал. В.І. Анікіна, Н.В. Анікіної. - К.: Рад. школа, 1990. - С.: 12

Український письменник-демократ Юрій Федькович висловлює безмежну тугу за "вкраїнським співаченьком" Т.Г. Шевченком.

"Осмислення геніальної спадщини Кобзаря неминуче розширює межі духовних надбань як особистості, так і народу.

Великий Тарас став нашим віщим голосом в умовах загального визиску, коли навіть уста мови були засургучовані жорстоким тавром цензури.

Тим сильнішою, тим переконливішою стає віра у невичерпну міць нашого народу, який спромігся подарувати світові такого велета духу серед мороку безправ’я, гноблення, сліз.

Геній, покликаний історичною долею нації, іменем закріпаченого, кайданами перехрещеного народу, достойно і непохитно ствердив непересічність України.

Вище прозріння, біблійна істинність ще тоді промовляла його пророчими словами: " І на оновленій землі врага не буде, супостата. а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі".

Свого часу Олесь Гончар писав: " До всіх народів світу, до цілого людства приходить нині Шевченко... Кожен народ читатиме Шевченка по-своєму, як, зрештою, по-своєму читає його кожне нове покоління, беручи з невичерпної щедрої спадщини його те, що на даному відтинку історії є найближчим, найжагучішим для людей сучасності..." Це стає можливим завдяки тому, що немає в нас нічого такого притаєного і незбагненного, про що б не сказав Тарас, - не сказав наснажуюче і правдиво, не сказав, звеличуючи людину.

Пізнаючи Кобзаря, пізнаємо Україну: збагачуємося її історією, традиціями, культурою.

Пізнаючи Кобзаря, пізнаємо себе: свою родину. рід, народ."

В.Литвин

.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!!

УНІКАЛЬНИЙ "КОБЗАР"

Кiлькiсть переглядiв: 3921

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.