.

/Files/images/bukvi/проч.png

ІЗ ФОНДУ БІБЛІОТЕКИ ОЗ "ШАЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ"

/Files/images/atributika/Сонечко.gif

/Files/images/bukvi/мол.png

ДОРОГІ ДІТИ! ШАНОВНІ БАТЬКИ!

ОСЬ І ПРОМАЙНУВ НАВЧАЛЬНИЙ РІК.
ДЛЯ КОГОСЬ ВІН БУВ ПЕРШИМ ...І НАЙВАЖЧИМ, - ВИ НАВЧИЛИСЬ ЧИТАТИ. АЛЕ ЦЬОГО ЗАМАЛО. ПОТРІБНО ПРОДОВЖУВАТИ НАВИЧКИ ЧИТАННЯ І ЛІТОМ ТАКОЖ. АДЖЕ ЇХ ТАК ЛЕГКО ВТРАТИТИ ЗА ЧАС КАНІКУЛ! ЯКЩО ВИ БУДЕТЕ ВЛІТКУ ЧАСТО ЧИТАТИ (ОСОБЛИВО ЩОДНЯ), ТО ВСЕ БУДЕ ЧУДОВО. ВИ НЕ ПРОСТО ЗБЕРЕЖЕТЕ СВІЙ ТЕМП ЧИТАННЯ, АЛЕ Й ЗБІЛЬШИТЕ ШВИДКІСТЬ. ЛИШЕ ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО ЧИТАТИ ПОТРІБНО ПЛАВНО, ПРИЗУПИНЯЮЧИСЬ НА КРАПЦІ. КОЛИ СІДАЄТЕ ЧИТАТИ, ХВИЛИН 10 ПОЧИТАЙТЕ ВГОЛОС, А ПОТІМ ПРО СЕБЕ.
ЩО ЧИТАТИ?
ЧИТАЙТЕ ТЕ, ЩО ВАМ ЦІКАВО. НАША БІБЛІОТЕКА РЕКОМЕНДУЄ ВАМ ТАКІ КНИГИ:

.

/Files/images/kankuli/Бусенко.jpg Бусенко Ольга. Паперовий янгол. - К.: Грані-Т, 2007. - 64 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза)

Ця книжка - незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок. Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історійка. А от про що, дізнаєшся згодом.
/Files/images/kankuli/Войтович.jpg Войтович В. Теплі сни / В. Войтович ; мал. Е. Главацької. – Львів : Світ, 2001. - 64 с. : іл. – (Молодий світ України)

Яскраві, фантастичні картини світу, "коли ще нічого не було", екзотичні гном, паж, грум, а також не менш екзотичний "француз" кажан на ймення "Жан" витворюють у збірці віршів своєрідний світ, який зацікавить дітей молодшого шкільного віку, допоможе їм розвинути творчу уяву та образне мислення.
/Files/images/kankuli/Забіла.jpg Забіла Н. Л. Веселий корабель: вірші, оповідання та казки: для дошк. та мол. шк. віку / Наталя Забіла; мал. О. Г. Якутович; упорядкув. та передм. О. С. Яремійчук. - К: Веселка, 2004. - 119 с.: іл. - (Українській дитині)

Наталю Львівну Забілу (1903-1985) з повним правом називають класиком української дитячої літератури. Її твори стали улюбленими не для одного покоління юних читачів. Письменниця першою в Україні була відзначена премією імені Лесі Українки. До цієї книжки з різних збірок письменниці відібрані вірші, казки та оповідання для дошкільнят та молодших школярів.
/Files/images/kankuli/Мауглі.jpg Кіплінг Р. Мауглі: Повість-казка/ Переказ укр. мовою С.В. Сулими; худож. С.В. Овчаренко. - Х.: Прапор, 2004. - 128 с.: іл.

Історія про хлопчика, якого виховали вовки, відома дітям в усьому світі. Цю казку люблять не тільки за те, що її герої-тварини мають дуже яскраві характери; маленьких читачів захоплює сміливість, кмітливість і безстрашні вчинки Мауглі. Твір Редьярда Кіплінга доводить, що людина як найсильніша істота на Землі несе відповідальність за наш світ.
/Files/images/kankuli/Лапіна.jpeg Лапіна Л. Дуже довга казка : [для мол. та сер. шк. віку] / Л. Лапіна ; худ. К. Іванова. – К. : Грані-Т, 2008. – 72 с. – (Сучасна дитяча проза)

Таку назву книжка має не випадково. Вона розповідає про дива, які завжди навколо нас. Про тих, хто приносить нам вночі сни, а зранку - добрий настрій, про те, як з краплинок утворюється дощ, чому до хворого місця прикладають подорожник, як навчити півня співати.
А ще ти знайдеш у ній багато чарівних казок про чарівників, лісовиків, Бабу-Ягу та зачарованого принца.
«…Якось Яринка довго не могла заснути. Вона вже й усіх тваринок перелічила, і поверталася на правий бік, потім на лівий, і натягувала ковдру на голову, і скручувалась калачиком, і ховала голову під подушку… Та все марно. Тоді дівчинка встала, взяла аркуш паперу й намалювала ніч. І написала: «На добраніч!»
А згодом з’явилася й ця історія…»
Цієї ночі до Яринки приходила фея, і вони разом літали нічним містом.
/Files/images/kankuli/Лелія.jpg Лелія: Казки та оповідання для дітей/Упор., автор передм., комент., прим. Л.В. Ушкалов; худож. В.Є. Христенко. - Х.: Основа, 2005. - 200 с.: іл.

До книги увійшли казки та пов"язані за жанром казки оповідання українських письменників-класиків: П.Куліша "Півпівника", Марка Вовчка "Дев"ять братів і десята сестриця Галя", Лесі Українки "Лелія", М.Коцюбинського "Хо", І.Франка "Фарбований Лис", Панаса Мирного "Казка про Правду та Кривду", Олени Пчілки "Про дідову та бабину дочку" й інші. Різні за тематикою та змістом, ці твори спираються на фольклорну традицію і відбивають у собі кореневі особливості української народної свідомості..
/Files/images/knigi/dtyam/Барвиста вишиванка.png Надутенко О. Барвиста вишиванка / Олена Надутенко; худож. оформлення О. В. Коломієць. - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2014. - 43 с.

Книга «Барвиста вишиванка» кіровоградської поетеси містить веселі та повчальні вірші, які допоможуть юним читачам пізнати навколишній світ, навчать любити свій рідний край, познайомлять з національними, народними та родинними святами і символами.
/Files/images/kankuli/Читанка.jpg Нечай-Горбачук Л.Д. Читанка для Калинки і Тарасика/ Худож. О . Охапкін. - К.: В-во ім. О. Теліги, 2005. - 112 с.: іл.

У читанці зібрані цікаві дітям оповідання, вірші, пісеньки, казочки, загадки, прислів'я, скоромовки. Твори відомих письменників, поетів та усної народної творчості розміщені за порами року. До окремих творів подано методичні рекомендації, поради, які допоможуть батькам у роботі з дітьми під час чи після читання (переказування, декламація, читання в особах, відповіді на запитання тощо). .
/Files/images/knigi/dtyam/Ластівчин привіт.png Поклад Наталка. Ластівчин привіт/ іл. Я. Кернер-Вернер. - К.: АВІАЗ, 2014. - 40 с.:іл.

Наталка Поклад – відома українська поетеса, публіцист, фольклорист, етнограф, автор 16 книг, в тому числі для дітей, член Національної спілки письменників України з 1988 р. Книга «Ластівчин привіт» у веселій та ігровій формі знайомить маленьких читачів з навколишнім світом. Веселі, добрі вірші запрошують юних читайликів у світ нев’янучої краси рідної землі. Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
/Files/images/knigi/dtyam/На веселій вулиці.png Поклад Н. На веселій вулиці / Наталка Поклад; іл. Я. Кернер-Вернер. - К.: АВІАЗ, 2014. - 40 с.

Вірші Наталки Поклад про дітей і для дітей. Вони вчать добру, працьовитості, відкривають двері в світ рідної природи. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
/Files/images/knigi/dtyam/петрик.png Сокол, А. В. Петрикові канікули. – Чернігів : РВК "Деснянська правда", 2004. - 32 с. : іл.

Не можна по-справжньому пізнати і полюбити красу природи рідної землі, не наблизившись до неї змалку. Книга "Петрикові канікули" не тільки розширює кругозір маленької дитини, а й формує шанобливе ставлення до села, що сьогодні є особливо важливим, до його невтомних трудівників, людини праці, розкриває багатий світ рідної природи, привчає любити землю, рідний край, виховує в дитині любов до своєї Батьківщини.
/Files/images/knigi/dtyam/коля.png Сокол, А.В. Повчальні пригоди хлопчика Колі / А. В. Сокол, О. М. Конечна ; худож. Є. В. Зотова, О. І. Мяснікова. – Чернігів : РВК "Деснянська правда", 2004. - 64с. : іл.

Як добре мати друзів: у дворі, де живеш, у школі, де навчаєшся, у селі, куди їздиш на кан ікули. Герой цієї книги - шестирічний Миколка. Він часом не слу­хається, часом пустує або робить щось не так. Але серце його відкрите для світла і добра. На своїх помилках Миколка вчиться бути кращим, а головне - він вчиться по-справжньому дружити, бо цьому також треба вчитися. Пригоди хлопчика Миколки цікаві і повчальні. Сподіваємося, що вони стануть повчальними і для багатьох маленьких читачів.
/Files/images/knigi/dtyam/риба.png Терен В. В. Риба, яка вміла грати на трембіті: Вірші: Для дошк. та мол. шк. віку / Мал. Т. П. Юрченко. - К. :Веселка,2004. -87 с. : іл. - (Українській дитині)

У цій книжці на читача чекають нові вірші Віктора Терена й ті, що вже полюбилися дітям - веселі, ігрові, а також поезії на поважні теми - про Батьківщину, рідну мову.
/Files/images/kankuli/Ячейкін.jpg Ячейкін Юрій. Мої та чужі таємниці: повість-казка. - К.: ТОВ "Гамазин", 2007. - 112 с.: іл. - (Для тих, хто не любить читати)

Чи любите ви таємниці? Особливо якщо вони чужі… Бо у кожного хлопця й кожної дівчинки завжди знайдеться купа пригод, загадок, неймовірних та несподіваних історій, які нікому не треба знати. Ну хіба що найближчим друзям та друзям їхніх друзів. А хто не повірить у почуте – то як собі хоче. Адже насправді (ми з вами це знаємо) на світі буває ВСЕ! Надзвичайне і дивовижне, фантастичне й детективне, казкове і правдиве… Отже, слухайте, що якось сталося з Толиком, Лесиком, Юрком, Зіною та їхніми однокласниками. Тільки тс-с-с! Бо все це – таємниця!
/Files/images/knigi/dtyam/ЧИтаємо.jpg Читаємо влітку: переходимо до 4 класу: хрестоматія/ уклад. Ю.Борисова. - Х.: Ранок-НТ, 2017. - 224 с.: іл. - (Класне позакласне читання)

Ілюстрована хрестоматія для читання під час літніх канікул, розрахована на дітей, які переходять у 4 клас. Містить твори дитячих письменників і народного фольклору, які розширять уявлення дитини про жанрове розмаїття літератури та сформують її читацький смак.
Веселі ідобрі вірші, пізнавальні та смішні оповідання, цікаві казки, мудрі прислівʼя, захопливі дражнилки й лічилки, загадки допоможуть школярам приємно та змістовно провести дозвілля.

.


/Files/images/kankuli/палатка.jpg

/Files/images/bukvi/іст.png

/Files/images/kankuli/Я6.jpg Діти Козацької матері: іст. - пригод. повісті та оповідання/Упор., передм., прим. В.О. Шевчука; худож. В.В. Руденко. - К.: Веселка, 2004. - 334 с.: іл. - (Козаченьки)

Книга гостросюжетних історико- пригодницьких творів про дітей Козацької Матері - славних, сміливих, завзятих хлопців, які пліч-о-пліч з дорослими боролися проти поневолювачів за свободу України в часи Запорозької Січі.
/Files/images/kankuli/Я4.jpg Кащенко А. Ф. Історичні оповідання : збірка творів / А. Ф. Кащенко. – Х. : ТОВ «Оберіг», 2008. – 480 с.

У своїй творчості А. Кащенко особливої уваги надавав зображенню української історії. Автор історичних оповідань «Запорожська слава», «На руїнах Січі», «Мандрівка на пороги» із патріотичних позицій висвітлює важливі сторінки української минувшини.
/Files/images/kankuli/Я2.jpg Крип’якевич, І.П. Пригоди малих козаків: історико-пригодницькі повісті й оповідання: для мол. та серед. шк. віку / передмова Р.І. Крип’якевича; художник О.В. Штанко. – К.: Веселка, 2004.- 255с.: іл. - (Козаченьки)

Цю книжку складають гостросюжетні повісті "Спільними силами", "Під прапори Хмельницького" та оповідання "Пригоди Юрка Козака", "Малі козаки", "Бурсаки", які переносять юного читача у славне минуле нашої України.
З художніх творів, які пропонуються у цій книжці, читач пізнає побут воїнів, ремісників, купців, бояр, ченців і бурсаків, простого люду, а також познайомиться з військовою технікою та зброєю, системою оборони міс та осель від набігів ворога, методами ведення боїв, дізнається про торгові, економічні та культурні стосунки України з іншими народами, про життя міст та маленьких осель, козацьких і татарських таборів. Зрозуміє також, що завжди цінувалися чесність, мужність та розум, що фізична сила мало чого варта без розумної голови.
/Files/images/knigi/programov/олесь.jpg Олесь О. Княжа Україна: минуле України в піснях: поема; для мол. та сер. шк. віку/ упор., вступ. слово та прим. Р.П. Радишевського; худ. Г.В. Акулов. - К.: Веселка, 1991. - 143 с.: іл.

Київ... Русь... Україна... Ці слова з глибокою шанобою і гордістю промовляє кожен свідомий українець, бо виражають вони духовну близькість до землі своїх батьків, родоводу українського, його славної і водночас трагічної історії.
Поема талановитого українського поета про героїчне минуле України, про часи правління київських князів.
/Files/images/kankuli/Я3.jpg Пригара, М. А. Михайлик - джура козацький: іст. повість [для мол. шк. віку] / М. А. Пригара; худ. С. П. Караффа-Корбут. - К.: Веселка - Тернопіль: Джура, 2004. - 146 с. : іл. - (Козаченьки)

Гостросюжетна історична повість Марії Пригари розповідає про долю малого козацького джури Михайлика, його пригоди на Січі та участь у боях під Хотином, про непрості стосунки двох славетних отаманів - Петра Сагайдачного і Яцька Бородавки, які очолювали козацьке військо в боях проти польських і турецьких загарбників.
/Files/images/kankuli/родовичі.png Сліпачук В.О. Родовичі: повість; для серед. та старш. шк. віку/ худ. Д.І. Принцевський. - 2-ге вид. - К.: Веселка, 1991. - 214 с.: іл.

Гостросюжетна повість про далекі часи князювання в Києві Ольги та її сина Святослава, про розбійницький напад на Київ печенігів.
/Files/images/kankuli/Я1.jpg Чайковський А.Я. На уходах. За сестрою: історико-пригодницькі повісті [для середнього шк. віку]/ упор., передм., словник малозрозумілих слів, імен і назв О.М. Нахлік; худож. Б.О. Михайлов. - К.: Веселка, 2008. - 247 с.: іл. - (Козаченьки)

Дві повісті відомого українського письменника Андрія Чайковського (1857 – 1935) відтворюють героїчне минуле українського народу, боротьбу козацтва з татаро-турецькою експансією. Орієнтуючись на юного читача, письменник вибудував захопливі пригодницькі сюжети і разом з тим правдиво показав козацькі звичаї, побут, військову тактику, створив переконливі образи відважних і мужніх підлітків, козаків і селян, які задля шляхетної мети – захисту рідної землі від татарських набігів та визволення краян з татарського полону й турецької неволі – долають численні перешкоди й небезпеки.

.

/Files/images/anmashki/1/Парочка.gif

.

Кiлькiсть переглядiв: 3684

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.