Вправи, що дають здоров’я, силу, довге життя та роблять людей щасливими

1. Уттхита ширша экапада чакрасана

Ляжте на спину, покладіть руки під сідниці або витягніть вздовж тіла. Підніміть голову, почергово згинаючи ноги, виконайте вправу «їзда на велосипеді». При русі коліна мають досягати грудей. Кожна стопа при цьому описує коло. Тримайте голову піднятою (слабкі люди не повинні піднімати голову). Якщо відчуєте втому, відпочиньте, а потім знову повторіть вправу 1-2 рази.

Вправа усуває дефекти сідниць, талії, живота, спини, грудей, ніг, колін, стоп. Вона чистить кров, виганяє кільчастих червів і навіть виліковує параліч. Якщо паралізована рука виконуйте цю вправу руками, як ногами. Регулярною практикою цієї вправи досягається здоров’я та сила всього організму.

/Files/images/rzne/Зарядк.gif

2. Уттхита дви падасана (витягнуті стопи)

Ляжте на спину, притиснувши витягнуті руки до підлоги. Повільно піднімайте витягнуті ноги під кутом 45*, не згинаючи в колінах. Після цього опустіть їх, не торкаючись підлоги. Повторіть 4-5 разів. Вправа дає більший ефект коли її виконувати із піднятою головою.

3. Уттхита ека падасана (витягнута стопа)

Ляжте на спину і підніміть пряму ногу під кутом 45*. Потім повільно поміняйте ногу, не торкаючись підлоги. Далі почергово повільно піднімайте та опускайте ноги . Вправа дає кращі результати, якщо виконувати її з припіднятою головою, але слабким людям це протипоказано.

Вправа добре зміцнює м’язи живота та кишківника.

4. Уттхіта хаста мерудандасана (човен)

Ляжте на спину, підніміть та покладіть на підлогу витягнуті вгору, над головою руки. Повільно піднімаючись, підносьте руки до пальців ніг. Ноги не піднімати, коліна не згинати. Залишіться в цьому положенні 10-15 секунд. Потім витягніть руки вперед та торкніться головою колін. Після цього повільно повертайтесь у вихідне положення. Повторіть кілька разів.

Вправа усуває дефекти живота, спини,хребта, грудей, талії, шиї і т.д.

5. Уттхіта хаста ека падасана

Ляжте на спину, витягнувши руки вздовж тіла. Піднявши їх вгору та витягнувши вперед, відірвіть корпус від підлоги, прийнявши положення, як на мал. 5. Як тільки відчуєте напругу в м’язах живота, повільно та почергово піднімайте ноги так, щоб між підлогою і припіднятою ногою утворився кут 45*. Повторіть вправу 3-4 рази, а потім у швидкому темпі – 5 разів.

Вправа зміцнює кишківник і дає ефект,як і попередні вправи.

6. Пада паршвачаланасана

Ляжте на спину, розкинувши руки в сторони і поклавши долоні на підлогу. Потім повільно підніміть з’єднані разом ноги під кутом 45* до підлоги. Залишіться в цьому положенні деякий час. Потім повільно нахиліть їх вліво і вправо так, щоб вони доторкнулися до підлоги. Долоні весь час знаходяться на підлозі. Потім поверніть ноги у вертикальне положення та повільно опустіть їх на підлогу. Після нетривалого перепочинку повторіть вправу ще 1-2 рази.

Вправа зміцнює кишківник і талію, усуває дефекти ребер, серця та легень. Тим, у кого слабке серце, вправа протипоказана.

7. Бхуджангасана

Ляжте на живіт і поставте долоні на підлогу на рівні грудей. Спираючись на руки, підніміть верхню частину тіла, прогніть талію і закиньте голову назад. Поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 4-5 разів.
Вправа усуває ожиріння та захворювання органів черевної порожнини, а також зміцнює м’язи живота, грудної клітини, шиї та рук.

8. Дханурасана

Ляжте на живіт, зігніть ноги в колінах, вхопіться за щиколотки та підтягніть їх вгору так, щоб руки розпрямились, спина прогнулась, а живіт напружився. Спочатку коліна нехай будуть розставлені. Після нетривалої практики виконуйте вправу зі з’єднаними колінами. Протягом вправи виконуйте 4-6 коливань. З часом живіт підтягнеться.

Вправа усуває всі хвороби травної системи, а також всі недоліки у розвитку хребта. Ця асана дуже важлива. Її повинні виконувати кожний чоловік та кожна жінка.

9. Ардха Шалабхасана

Ляжте на живіт, витягнувши руки вздовж тіла і поклавши зовнішню сторону кисті руки на підлогу. Підніміть голову, спрямуйте погляд вперед. Підніміть одну ногу вгору, не згинаючи її в коліні. Повторіть вправу другою ногою. При виконанні вправи носки витягнути.

Вправа усуває болі в спині, виліковує захворювання печінки та селезінки. Деякі жінки страждають від гострого болю внизу живота, практикуючи цю асану їх можна позбутися.

10. Мукта хаста каті чакрасана

Станьте прямо, розставивши ноги. Нахиліть корпус вліво і опустіть з’єднані разом руки якнайнижче. Потім повільно коливайте корпусом і руками у вертикальній площині зліва вгору направо та навпаки. Зробіть у кожний бік по 3-4 коливальних рухи. Виконуйте цю вправу повільно.

Спочатку вправа може викликати запаморочення і навіть падіння.

Вона добре зміцнює м’язи живота, грудної клітини та рук, а також виліковує хронічні закрепи. Тому цю асану має виконувати кожний.

11. Пруштха валіта ханумасана

Станьте прямо, ноги разом. Відставте ліву ногу як можна далі вперед, зігнувши її в коліні. Права нога залишається прямою. Підніміть складені долонями руки над головою, відводячи їх назад. Потім опустіть руки донизу, торкаючись підлоги і повернувши корпус тіла вліво. Повторіть вправу в протилежний бік. Зробіть цю вправу в обидва боки.

Вправа викликає сильну напругу всіх м’язів тіла, добре зміцнює талію і виліковує захворювання органів, які розміщені в черевній порожнині та грудній клітині.

12. Дандхімантханасана

Станьте прямо, з’єднавши та витягнувши вперед руки, стиснуті в кулак. Із зусиллям викидайте почергово руки, імітуючи рухи боксера. Корпус при цьому повертається в обидва боки.

Вправа усуває закрепи, зміцнює м’язи грудної клітини та пресу.

13. Вакша спрушта джану врікшасана

Станьте прямо, ноги разом, груди вигнуті. Швидко піднімайте зігнуті в колінах ноги. Ноги піднімаються почергово та якомога вище.

Ця асана дуже важлива. Вона зменшує об’єм живота, зміцнює м’язи пресу.

14. Ека стханапалайанасана

Нахиліться вперед і піднімайте почергово ноги, торкаючись п’ятками сідниць, як при бігу на місці. Вправа виконується безшумно, на носочках, на одному місці. Спочатку біжіть повільно, а потім швидко. Після 2-5 хвилин такого бігу навіть досвідчений бігун відчуває втому.

Швидка хода та біг є природними вправами і тому вважаються одними з найкращих. Завдяки такій вправі людина стає активною, її серце та легені зміцнюються. Люди, які мають хворе серце повинні виконувати цю вправу повільно.

Вправа очищує кров, усуває закрепи, зміцнює м’язи ніг, посилює апетит. Всі болі людини зникають, якщо регулярно практикувати цю вправу. Навіть одна ця вправа робить людину абсолютно здоровою та подовжує її життя. Людям із надмірною повнотою ця вправа просто необхідна.

Той, хто має обмаль часу, хворий чи слабкий, повинен виконувати хоча б асани, що наведені під номерами 1,3,7,8,14.

Якщо комусь потрібні додаткові поступки, то йому варто обмежитися асанами 1,3,14.

/Files/images/knigi/Малахов.JPG /Files/images/knigi/Малахов3.JPG

........ З кн..: Малахов Г.П. Целительные силы: Кн.1: Очищение организма и правильное питание. Биосинтез и биоэнергетика. – СПб.: «Крылов», 2007. – С.: 54-63

.

.

.

.

.

.

.

ОДНА УНІВЕРСАЛЬНА ВПРАВА ДЛЯ ІДЕАЛЬНОЇ ФІГУРИ

Один раз на день вам потрібно буде приймати позу "планки", ніби зависаючи над підлогою на кілька хвилан. Завдання це не з легких, зате вже через два тижні регулярних занять ви помітите, як підтягнулися всі м’язи вашого тіла.

/Files/images/rzne/планк.png

Ляжте на живіт. Обіпріться на зігнуті в ліктях руки і припідніміться на носках ніг. Тіло тримайте якомога рівніше, м’язи живота напружіть і не розслабляйте. Старайтесь напружувати не лише прес та м’язи спини, а також м’язи ніг та сідниць.

Стійко тримайте таке положення, не розслабляйтесь ні на секунду. Витримати слід хоча б 1 хвилину. Потім поступово збільшуйте час тренування.

Старайтесь робити цю вправу щодня, починаючи з одного підходу по 1-2 хв., потім кількість підходів збільшіть до 3-х.

У подальшому можна спробувати ускладнити вправу, піднімаючи ногу паралельно підлозі.

!!! Не лякайтесь, коли спершу у вас будуть дуже труситися ноги, - м’язи мають зміцніти.

Ця вправа зміцнить вашу спину та сідниці, підтягне м’язи рук та живота, зробить стрункими ноги. Вона запобігає остерохондрозу, лікує болі в плечах та між лопатками, лікує целюліт.

.......Джерело: блог Олени Ясневої "Поради для краси та здоров’я"

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!! БУДЬ-ЯКА МЕТОДИКА ПРАЦЮЄ ЛИШЕ ЗА УМОВИ ПОСТІЙНОГО ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ
Кiлькiсть переглядiв: 1291

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.