/Files/images/rzne/Книжка2.png

КНИГИ ЛАУРЕАТІВ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА У ФОНДІ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ

/Files/images/knigi/shevchenkana/laureati/гуцало.jpg КНИГА-ЛАУРЕАТ 1985 РОКУ!

Гуцало Є.П. Пролетіли коні: оповідання: для сер. шк. віку/ худ. Ганна Журновська. - К.: Веселка, 1984. - 181 с.: іл.


До книги увійшли ліричні оповідання про війну і дітей, про післявоєнне дитинство, чистоту людських відносин і душевне благородство, красу природи, про хлопчачі мрії.
/Files/images/knigi/shevchenkana/laureati/Гуцало.jpeg Гуцало Є.П. Співуча колиска з верболозу: окупаційні фрески: для ст. шк. віку/ іл. М.М. Шелеста. - К.: Веселка, 1991. - 284 с.:іл.


Дійсність українського села у часи фашистської окупації показано очима дитини. Через окремі епізоди й конкретні деталі автор показує трагедію народу, не цураючись ані високого, ані болюче-страшного, навіть того, про що мовчали протягом десятиліть.
/Files/images/knigi/shevchenkana/laureati/Гуцало.png Гуцало Є.П. В гості до білого світу: повісті та оповідання: для сер. та старш. шк. віку/ худож. В.Т. Гончаренко. - К.: Веселка, 1989. - 287 с.: іл.

До книжки увійшли оповідання та дві повісті. Одна з них - "Пісні вогню й попелу" - повертає читача в останній рік війни, коли підлітки завчасно ставали дорослими, брали на себе нелегку ношу батьків, які ще не повернулися з фронтів.
Повість "Загадковий Васько Васюра" та низка оповідань присвячені такій актуальній нині темі - людина і природа.
/Files/images/knigi/shevchenkana/laureati/Захарченко.jpg /Files/images/knigi/shevchenkana/laureati/Захарченко2.jpg АВТОР-ЛАУРЕАТ 1995 РОКУ!

Захарченко В.І. "Пий воду з криниці твоєї...": Роман. - К.: Укр.письменник, 2004. - 215 с.


У романі Василя Захарченка під кутом національної свідомості простежується доля чотирьох родових поколінь... А ще - це захоплюючий твір про чисте, трепетне кохання.
/Files/images/knigi/ukranska_klasika/костенко. вибране.jpg АВТОР-ЛАУРЕАТ 1987 РОКУ!

Костенко Л.В. Вибране. - К.: Дніпро, 1989. - 559 с.

Книга віршів та поем відомої української поетеси містить окремі твори, опубліковані раніше в книгах "Зоряний інтеграл" (1963) та "Княжа гора" (1972); твори, які свого часу не побачили світу; та досить відомі і улюблені читачами.
/Files/images/knigi/ukranska_klasika/костенко. берестечко.jpg Костенко Л.В. Берестечко: історичний роман/худож. оформл. С.Носка. - 2-ге вид. - Львів: Каменяр, 2007. - 170 с.: іл.


Цей роман про одну з найбільших трагедій української історії - битву під Берестечком. Написаний ще в 60-ті роки ХХ ст., він не раз дописувався, і, зрештою, переріс у філософію поразки взагалі, в розуміння, що "поразка - це наука, ніяка перемога так не вчить", а відтак і в необхідність перемоги над поразкою.
/Files/images/knigi/suchasn/мушкетик.позиція.png /Files/images/knigi/suchasn/мушкетик.jpg КНИГА-ЛАУРЕАТ 1980 РОКУ!

Мушкетик Ю. М. Позиція: роман. - К.: Дніпро, 1982. - 325 с.

Мушкетик Ю.М. Позиция: роман/ послесловие В. Дольников. - 2-е изд. - М.: Профиздат, 1984. - 271 с. - (Библиотека рабочего романа)


Твір присвячено хліборобам. Мушкетик майстерно малює самобутні характери селян, утверджує силу і красу кохання, вірності, честі, відповідальності за кожен свій вчинок.
/Files/images/knigi/suchasn/мушкетик. томи.jpg Мушкетик Ю.М. Твори: В 5-ти томах.

Т.1: Смерть Сократа. Суд над Сенекою. Гайдамаки. Жовтий цвіт кульбаби. – К.: Дніпро, 1987. – 607 с.

Т.2: : Жорстоке милосердя. Віхола: романи. – 1988. – 532 с.

Т.3: Позиція. Біла тінь: романи. – К.: Дніпро, 1988. – 568 с.Мушкетик Ю.М.

Т.4: Біль. Обвал. Старий у задумі. Сльоза Офелії: повісті. – К.: Дніпро, 1988. – 492 с.

Т.5: Вернися в свій дім: роман. – К.: Дніпро, 1988. – 377 с.


Соціальна справедливість, національна свобода, гуманізм та висока духовність особистості – ось ідеали Ю.Мушкетика. Він зупиняє наш погляд на подіях і постатях драматичних, а то й трагічних.
/Files/images/knigi/suchasn/мушкети.png Мушкетик Ю.М. Селена: повісті та оповідання. - К.: Рад. письменник, 1989. - 364 с.

Центральною в книзі є проблема людської моралі, складні і багато в чому не розв’язані питання духовного становлення людей як у давноминулі часи, так і в наші дні. На яскравих, колоритних постатях із різних періодів історії автор простежує, як проходила боротьба зі злом, утверджувалась віра у високі суспільні ідеали.
/Files/images/knigi/suchasn/мушке.png Мушкетик Ю.М. Суд над Сенекою: повісті. - К.: Молодь, 1978. - 328 с.

Вітчизна і мати, митець і мистецтво, історія і сучасність - таке коло питань зачіпає автор у повістях, що увійшли до даної збірки.

/Files/images/knigi/suchasn/мушкетик. у пастці.png Мушкетик Ю.М. У пастці: роман. - К.: Укр. письменник, 2004. - 207 с.

Роман про кохання. Роман із гострим сюжетом, у якому порушуються проблеми моралі, боротьби з кримінальністю та корупцією, підступністю та обманом - за людину, за правду, її любов і щастя, за право жити у вільній державі.
/Files/images/knigi/20_st/шудря.jpg АВТОР-ЛАУРЕАТ 1991 РОКУ!

Шудря М.А. Яблуко в зерняті: есеї, розвідки/ упор. та передм. В.О. Жадька. - К.: Укр. письменник, 2015. - 720 с.

Миколи Архипович Шудря – це зразок того як в одній людині може поєднуватися непересічний талант вченого, письменника і журналіста. Борис Олійник називав свого земляка і однокурсника «…вродженим науковцем, шукачем, безмежно талановитим слідопитом і народознавцем».Він ‑ філігранний майстер художньої деталі, влучного штриха. Творчій манері Миколи Шудрі притаманні свіжарельєфність характеру, гострозорість, тонке відчуття стилю та форми. Кожен з персонажів, що потрапили під його вправне перо, ніби отримує нове життя – життя в слові.До книги «Яблуко в зерняті» увійшли найкращі есеї та розвідки М.Шудрі про видатних діячів української історії та культури.

.

Кiлькiсть переглядiв: 483

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.